Královskou etapu na 4 dny Dunkerque vyhrál Ignatas Konovalovas

nabor

Královskou etapu závodu 4 dny Dunkerque vyhrál Ignatas Konovalovas. Do celkového čela se posunul Clément Venturini.

Dnes byla na řadě pátá etapa (jméno 4 dny Dunkerque se dochovalo z počátků tohoto závodu, dnes se jezdí šest dnů). Jednalo se o královskou etapu celého závodu, která měla určit celkového vítěze před zítřejším rovinatým závěrem.

Dnešní únik vytvořili Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini), Kevyn Ista (WB Veranclassic-Aqua Project), Thibaut Ferrasse (Armée de Terre), Marc Fournier et Olivier Le Gac (FDJ), Damien Touzé (HP BTP-Auber 93), Jimmy Turgis (Cofidis), Adrien Petit (Direct Energie), Florian Sénéchal (Cofidis), Julien Duval (Ag2r La Mondiale), Adam Blythe (Aqua Blue Sport), Alo Jakin (HP-BTP Auber 93) a Damien Gaudin (Armée de Terre). Jenže spolupráce této skupiny vázla, a tak osamoceně vyrazil Gaudin. Zatímco zbytek skupiny dojel peloton, Francouz ujížděl dalších třicet kilometrů osamoceně na čele závodu. Poté již jeho snaha skončila.

Nejlepší pozici měl po včerejšku Sylvain Chavanel, který držel vedení o deset sekund před Clémentem Venturinim. Chavanel a jeho tým Direct Energy byli odhodlaní vedení dnes udržet. Jenže nezachytili nástup týmu AG2R na bočním větru a o vedení přišli.

Na čelo se dostala skupina, ze které po několika nástupech zůstali Sander Armée, Oliver Naesen, Ignatas Konovalovas a Clément Venturini. Na závěrečném dlážděném stoupání necelé dva kilometry před cílem pak vyrazil Konovalovas. Litevec si zakrátko vytvořil solidní náskok a i přes to, že z něj soupeři v závěru ukrajují, v etapě zvítězil. Na druhém místě přijíždí Armée a na třetím Naesen. Venturini přijel na místě čtvrtém, což ho posunulo do celkového vedení. Do zítřejší etapy však bude mít pouze dvousekundový náskok na Arméeho.