Bojovníci a smolaři: Maestri vs Mareczko


Do bojovníků a smolařů 12. etapy jsme vybrali dva domácí borce z italských kontinentálních stájí. Jako opravdový bojovník se ukázal Mirco Maestri (Bardiani-  CSF), smolařem byl Jakub Mareczko (Wilier Triesstina – Selle Italia).

Mirco Maestri (Bardiani – CSF)

25letý Ital Mirco Maestri se v dnešní, nejdelší etapě, vydal do úniku společně se Sergejem Firsanovem a Marcem Marcatem. Trio si vytvořilo velmi kolísavý náskok, který se dostal nad 5 minut, ale i pod méně než 2 minuty. I přes obrovské horko, 2 horské prémie a peloton za zády se trojice závodníků udržela na čele přes 200 kilometrů. Až 12 kilometrů před cílem v Reggio Emilia dojel peloton Firsanova s Marcatem. Maestri se ale nevzdal a vyždímal ze sebe ještě poslední zbytky energie. Balík ho dojel až o dalších 6 kilometrů později. Organizátoři Gira i my jsme ho za jeho odvahu odměnili cenou pro bojovníka dne.

Jakub Mareczko (Wilier Triestina – Selle Italia)

Jen slabou útěchou pro italské tifosi se zdá být Mareczkovo druhé místo z dnešní etapy. Itálie totiž stále čeká na domácího vítěze na největším italském závodě roku. A právě Mareczko byl tak blízko jak to jen jde již podruhé. Druhý dojel již v 5. etapě do Nibaliho rodné Messiny, kde ho opět porazil pouze Fernando Gaviria. Úplně stejné pódium pak doplnil Sam Bennett. Italská cyklistika neprožívá zrovna šťastné období. Ve World Tour již není jediný čistě italský tým a italští cyklisté obecně prožívají obzvláště špatné Giro. I po 12. etapách stále nezískali jediné vítězství. Další šanci bude mít právě Jakub Mareczko již zítra v poslední rovinaté etapě.