Bojovníci a smolaři 10. etapy Tour: Van Bilsen/Gesink vs. Pinot

nabor

V redakci jsme opět dlouho diskutovali nad bojovníky a smolaři etapy. Za bojovníka etapy byl zvolen Kenneth Van Bilsen a my jsme vybrali ještě Roberta Gesinka. Smolařem jsme vybrali Thibauta Pinota, který dneska definitivně přišel o šanci bojovat na čele pořadí.

Bojovník etapy: Kenneth Van Bilsen (Cofidis)

Van Bilsen a Fedrigo
Van Bilsen a Fedrigo

Belgičan z Cofidisu se letos pustil už do druhého úniku. Poprvé se do jízdy před balíkem pustil v 6. etapě, kdy se udržel až do mety 3 kilometry před cílem. Dnes se dotáhl na Fedriga, který vydržel déle v úniku.

 

 

 

Bojovník etapy: Robert Gesink (LottoNL-Jumbo)

Robert Gesink
Robert Gesink

Naším bojovníkem etapy je Robert Gesink, který je na Tour skvěle připraven a po vleklých problémech se srdcem je snad v pořádku a připraven bojovat. To ukázal už dnes, kdy asi 12 kilometrů před cílem odjel ze skupiny favoritů a držel se před nimi. Na chvíli se k němu připojil Rafal Valls, ale neudržel Gesinkovo tempo. Robert pokračoval dál a když byl dojet, pokračoval svým tempem a dojel si pro skvělé čtvrté místo.

 

Smolař etapy: Thibaut Pinot (FDJ)Thibaut Pinot

Ambiciózní Francouz, který cílil na stupně vítězů, ale po problémech na větru, na kostkách a v dalších etapách, dnes definitivně přišel o možnost na přední umístění. Dnes ztratil dalších 10 minut a patrně se pokusí o úspěch v jednotlivých etapách.