Blesk z čistého nebe

nabor

Na přestupovém trhu znovu panoval docela klid a my vyčkávali na nahromadění nových přesunů. Dnes však přišla velice překvapivá zpráva. Velmi zvučné jméno získal tým Israel Cycling Academy. 

Dan Martin přestupuje do Israel Cycling Academy

Přišlo to velmi nečekaně, doslova jako blesk z čistého nebe. Tým Israel Cycling Academy dnes oznámil, že další dvě sezóny bude jejich barvy hájit Dan Martin.

Spojení zkušeného Ira a ambiciózního týmu bude zajímavé pro obě strany. Dan Martin se stane neomezeným lídrem a Israel Cycling Academy v něm získá cenné zkušenosti pro své mladé závodníky.

Davide Formolo nahradí Dana Martina v UAE

V UAE se patrně vědělo o tom, že Dan Martin opustí jejich řady. Tým nelenil a na trhu našel typově velmi podobného závodníka. Tím je úřadující mistr Itálie Davide Formolo, který s týmem podepsal dvouletý kontrakt.

Skvělý univerzál pro Sunweb

Po nezdařené sezóně musí být Sunweb na trhu aktivní a značně posilovat. To se jim zatím daří a nyní byl oznámen další velký příchod. Barvy Sunwebu od příštího roku oblékne Tiesj Benoot.

Belgičan umí zajet dobře kopcovité i dlážděné klasiky, stejně jako může útočit i na celková pořadí. V pětadvaceti letech má stále prostor k rozvoji. V týmu dostal dvouletou smlouvu.

Výprodej v Astaně

To Astana se musí vypořádat se ztrátami. Najednou ji opustili tři důležití závodníci. Kazach Andrey Zeits, solidní vrchař, se na dvě sezóny upsal Mitcheltonu-Scott a poprvé okusí jiné angažmá než to v Astaně, kde působil od roku 2008.

Dvojice Italů Dario Cataldo a Davide Villela pro změnu vyzkouší angažmá ve Španělsku. Oba na dvě sezóny podepsal Movistar, který tak celkem zdařile nahrazuje vrchařské ztráty, které nejspíše přijdou s diskutovaným odchodem Naira Quintany. Movistar navíc podepsal i mladého a talentovaného klasikáře Johana Jacobse ze Švýcarska.

Quick-Step posiluje

Deceuninck Quick-Step musí zacelit velké ztráty ve svém kádru. Odešel Elia Viviani, odešel Enric Mas a otazník visí i nad Philippem Gilbertem. Pro tým byl klíčový podpis smlouvy s Julianem Alaphilippem, což se povedlo, ale také prodražilo, a nyní musí postupovat obezřetně.

Ale dvě nové akvizice by se měly vyplatit. Mladý Portugalec João Almeida má potenciál na celková pořadí a v Quick-Stepu v tomto směru dostane volnost. Mattia Cattaneo je zkušenější borec, který dlouhé roky reprezentoval Lampre ve World Tour a po třech letech v Androni Giocattoli se vrátí do World Tour. Oba mají kontrakt na dva roky.

Matti Breschel končí kariéru

Dánský sympaťák zakončí svoji bohatou kariéru tento rok. Klasikář a sprinter dokázal posbírat celkem 22 vítězství, mezi nimiž ční etapa z Vuelty 2008 a klasika Dwars door Vlaanderen v roce 2010. Jinak dokázal vyhrát hned devět etap na domácím podniku Kolem Dánska, skončit druhý na Vattenfall Cyclassic (dnes EuroEyes Cyclassics Hamburg) a vybojovat stříbrnou (2010) a bronzovou (2008) medaili na Mistrovství světa.

Další přestupy, prodloužení smluv a spekulace

Tučně zvýrazněné jsou přestupy, kurzívou spekulace a bez zvýraznění prodloužení smlouvy.

Harold Tejada Canacue – Medellin -> Astana
Jonas Koch – CCC -> CCC
Mauri Vansevenant – junior -> Deceuninck-Quick Step
Victor Campenaerts – Lotto Soudal -> Dimension Data (příští rok Team
NTT)
Mickaël Delage – Groupama-FDJ -> Groupama FDJ
Stefano Oldani – Kometa Cycling Team -> Lotto Soudal
Juan Diego Alba Bolivar – junior -> Movistar
Lorenzo Manzin – Vital Concept -> Total Direct Energie
Kiel Reijnen – Trek-Segafredo -> Trek-Segafredo
Sondre Holst Enger – Israel Cycling Academy -> UNO-X Norwegian Development Team
Daniel Hoelgaard – Groupama-FDJ -> UNO-X Norwegian Development Team
Andreass Leknessund – UNO-X Norwegian Development Team -> UNO-X Norwegian Development Team
Bryan Coquard – Vital Concept -> Vital Concept
Evan Huffman – Rally UHC -> konec kariéry

Předchozí přestupy:
Přestupové kolo se točí naplno
Přestupové bomby byly odpáleny!
Přestupový kolotoč se dostává do obrátek
Překvapivé ticho na přestupovém trhu