Ben Hermans vítězem etapového závodu Kolem Rakouska

nabor

Minulou sobotu 7.7. na břehu Atlantického oceánu odstartoval 105. ročník
La Grande boucle, o tisíc kilometrů východněji ve Feldkirchu vyrazili do osmi etap
závoďáci v etapovém závodě Kolem Rakouska.

Celkovým vítězem 70. ročníku se stal dvaatřicetiletý Ben Hermans z Israel Cycling Academy. Druhý dokončil domácí Hermann Pernsteiner jezdec stáje Bahrain Merida. Dario Cataldo z další Worldtourové stáje skončil na třetí pozici.

Rozhodující se ukázala třetí etapa z Kufsteinu na stoupání Kitzbüheler Horn. Krátká, pouze 133 km měla etapa s více jak dvěma tisíci nastoupanými metry a sedla nejlépe právě zkušenému Hermansovi V cílovém téměř osmi kilometrovém stoupání s průměrným sklonem 12.3% byl nejrychlejší a do cíle si přivezl osmnácti vteřinový náskok na Rakušana Hermanna Pernsteinera. O 26 sekund zaostal Dario Cataldo. Stejné pódiové umístění v celkové klasifikaci zůstalo po zbytek závodu.

Co do počtu etapových vítězství byl nejúspěšnější tým Bahrain Merida. Z osmi etap ovládli jezdci týmu z ostrova v Perském zálivu rovných pět. Vítězný hattrick v poslední rovinaté etapě zkompletoval Giovanni Visconti a zároveň tak oslavil vítězství v bodovací soutěži. Naopak v první etapě deklaroval skvělou formu nový slovinský mistr Matej Mohoric. Ve spurtu nechal za sebou stájového kolegu Giovanniho Viscontiho a v pátek v předposlední den si připsal svoje první vítězství mezi profesionáli Antonio Nibali. Mladší bratr slavnějšiho Vincenza.

V závodě se představil i Michal Schlegel v celkovém pořadí byl klasifikován na 36. místě se ztrátou 24.53.