Minulou sobotu 7.7. na břehu Atlantického oceánu odstartoval 105. ročník
La Grande boucle, o tisíc kilometrů východněji ve Feldkirchu vyrazili do osmi etap
závoďáci v etapovém závodě Kolem Rakouska.

Celkovým vítězem 70. ročníku se stal dvaatřicetiletý Ben Hermans z Israel Cycling Academy. Druhý dokončil domácí Hermann Pernsteiner jezdec stáje Bahrain Merida. Dario Cataldo z další Worldtourové stáje skončil na třetí pozici.

Rozhodující se ukázala třetí etapa z Kufsteinu na stoupání Kitzbüheler Horn. Krátká, pouze 133 km měla etapa s více jak dvěma tisíci nastoupanými metry a sedla nejlépe právě zkušenému Hermansovi V cílovém téměř osmi kilometrovém stoupání s průměrným sklonem 12.3% byl nejrychlejší a do cíle si přivezl osmnácti vteřinový náskok na Rakušana Hermanna Pernsteinera. O 26 sekund zaostal Dario Cataldo. Stejné pódiové umístění v celkové klasifikaci zůstalo po zbytek závodu.

Co do počtu etapových vítězství byl nejúspěšnější tým Bahrain Merida. Z osmi etap ovládli jezdci týmu z ostrova v Perském zálivu rovných pět. Vítězný hattrick v poslední rovinaté etapě zkompletoval Giovanni Visconti a zároveň tak oslavil vítězství v bodovací soutěži. Naopak v první etapě deklaroval skvělou formu nový slovinský mistr Matej Mohoric. Ve spurtu nechal za sebou stájového kolegu Giovanniho Viscontiho a v pátek v předposlední den si připsal svoje první vítězství mezi profesionáli Antonio Nibali. Mladší bratr slavnějšiho Vincenza.

V závodě se představil i Michal Schlegel v celkovém pořadí byl klasifikován na 36. místě se ztrátou 24.53.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.