Bagioli sprintem k vítězství na Gran Piemonte 2023

nabor

Andrea Bagioli využil své rychlosti v cíli a vyhrál závod Gran Piemonte na 152 kilometrů. Ital byl součástí úniku čtyř jezdců a v cíli předstihl Marca Hirschiho.

Závod Gran Piemonte, který měřil 152 kilometrů, začal rovinatějším úvodním úsekem, na kterém se utrhla trojice jezdců ve složení Louis Vervaecke (Soudal-QuickStep), Ide Schelling (Bora-Hansgrohe) a Madis Mihkels (Intermarché-Circus-Wanty). Když se však peloton blížil k závěrečnému kopcovitému 70kilometrovému okruhu kolem Favrie, smetl vedoucí trojici a začalo rychlé finále.

Vytvořila se čtrnáctičlenná skupina, v níž byli Davide Formolo (UAE Team Emirates), Michael Matthews (Jayco-AlUla) a Rui Costa (Intermarché-Circus-Wanty). Ta se však roztříštila na prudkých svazích stoupání Alpette, zatímco favorit závodu Wout Van Aert (Jumbo-Visma) začal bojovat. Čelní třicetičlenná skupina se zformovala v závěrečném stoupání na Pracorsano, když zaútočil Marc Hirschi (UAE Team Emirates) a s ním Andrea Bagioli (Soudal-QuickStep).

Andrea Bagioli Soudal-Quick Step Gran Piemonte 2023K nim se poblíž vrcholu připojili Alex Aranburu (Movistar) a Guillaume Martin (Cofidis). Kvarteto si ve sjezdu udržovalo malý náskok až do závěrečných 10 kilometrů. Navzdory útokům Aranburua a Martina se Hirschi v posledních 300 metrech dostal dopředu, ale rychlý finiš Bagioliho mu zabránil ve vítězství. Vítězem Gran Piemonte 2023 se tedy stal Andrea Bagioli ze Soudal-Quick Step.

Ilustrační foto: Getty images