Asolo uvidí typicky zrádnou etapu


Giro d’Italia 2016 není k jezdcům svými profily úplně přátelské. Málo odpočinkových dní, neustálý stres, dlouhé etapy a na jejich koncích tu příkré sklony, tu kostky a tu obojí.

Jedenáctá etapa začne v Modeně a po rovině kousek od pobřeží dorazí po více než 200 kilometrech k Asolu. Až tady začne ta pravá legrace, když hlavní výzvou potenciálnímu vítězi etapy bude nejprv „čtyřka“ (vyvrcholí 19,3 km od pásky) a pak skoro kilometr a půl dlouhé stoupání s průměrem 6 %, které v závěru doplní původní dlažba. Po jeho zdolání a sjezdu již budou vedoucí závodníci prolétat pod značkou posledního kilometru a do klasického spurtu se tak vůbec nemusí jít. Cílové Asolo je v zahraničí známé díky stejnojmenné značce outdoorových bot, ovšem výrobce překvapivě nesídlí přímo ve městě, ale v blízkém Nervesa della Battaglia, které by svým jménem tak dobře neprodávalo.

Nad oběma městy by mělo zítra odpoledne převážně zářit slunce a den by z tohoto hlediska mohl být příjemný.11. etapa Giro 2016 profilValverde a Ulissi jsou dvě jména, jež se pro tuto etapu nabízejí tak nějak automaticky, stejně tak ale bude ve hře Wellens a senzační zisk dvou etap v řadě pro Bardiani pokusí dobýt Colbrelli.

V desítce celkového pořadí by mělo dojít maximálně k sekundovým posunům. Mezi černými koni po čase znovu zmiňme Adama Hansena, který je jedním z mnoha, již mohou vypálit rybník papírovým favoritům.

Zvítězí tentokrát favorit, nebo přijde další překvapení? Tipněte si u nás na Facebooku, lze jen získat.

Na 229 kilometrů dlouhou štreku vyrazí peloton v 11:45. Přenosy opět od 14:30, plán dojezdu: 17:13.