Giulio Ciccone vyhrál 10. etapu Gira! Do růžového jde Bob Jungels

nabor

Nováček v pelotonu Giulio Ciccone (Bardiani-CSF) vyhrál dnešní etapu Gira po nástupu z úniku. Druhý finišoval Ivan Rovny (Tinkoff), třetí Darwin Atapuma (BMC). Favority dnes dělily sekundy. Nejlépe si vedl Movistar, který vydělal 5 vteřin na soupeře. Propadli Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step), který i ztratil růžový dres na úkor svého kolegy Boba Jungelse a lídr týmu Sky Mikel Landa. Španěl z Gira odstoupil kvůli zdravotním komplikacím.

Dnešní únik vytvořilo 13 jezdců a nechyběli zde například Darwin Atapuma, Ivan Rovny, Giulio Ciccone, Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini), Nate Brown (Cannondale), Niccola Boem, Stefano Pirazzi (oba Bardiani-CSF), Riccardo Zoidl (Trek-Segafredo), Przemyslaw Niemiec (Lampre – Merida), Giovanni Visconti (Movistar) nebo Georg Preidler (Giant-Alpecin).

Landa
Mikel Landa odstupuje ze závodu

Už v prvním kopci dne měl obrovské problémy Mikel Landa (Sky), když neudržel tempo pelotonu a jeho kolegové se ho marně snažili dostat zpět. Lídr týmu Sky následně musel Giro opustit, kvůli zdravotním problémům.

Preidler zaútočil v předposledním stoupání dne, přibližně 22 kilometrů před cílem a vybudoval si asi 30 vteřinový náskok. Únik za ním se nejprve rozpadl, ale pak se znovu sjel a Preidlerovi nedal šanci.

19 kilometrů před cílem se skupina favoritů hodně zmenšila a její tempo nebyl schopen akceptovat růžový muž Gianluca Brambilla.

Když úniku zbývalo 16 km do cíle, zbyla na čele už jen trojice závodníků. Damiano Cunego, Giulio Ciccone a Stefano Pirazzi. Ve sjezdu Pirazzi nedobrzdil správně do zatáčky a ramenem zatlačil do Cunega. Oba zpomalili a toho využil Ciccone, ujel a získal své první profesionální vítězství. Pirazzi s Cunegem ztratili tempo a nakonec hodně zaostali.

Do skupiny favoritů se vrátil Gianluca Brambilla, najel na čelo a pracoval pro Boba Jungelse. V závěru dokázal Giovanni Visconti odvézt od favoritů Andreye Amadora (Movistar). Za nimi jeli Alejandro Valverde (Movistar), Esteban Cháves (Orica-GreenEDGE) a Jakob Fuglsang (Astana). Ostatní favorité nabrali čtyřsekundovou ztrátu.

Video:

Pořadí 10. etapy Gira

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Giulio Ciccone Bardiani-CSF 5:44:32
2. Ivan Rovny Tinkoff + 0:42
3. Darwin Atapuma BMC + 1:20
4. Nathan Brown Cannondale + 1:53
5. Damiano Cunego Nippo-Vini Fantini + 2:04
6. Andrey Amador Movistar + 2:10
7. Giovanni Visconti Movistar + 2:11
8. Alejandro Valverde Movistar ,,
9. Esteban Chaves Orica-GreenEDGE ,,
10. Jakob Fuglsang Astana ,,

Celkové pořadí po 10. etapě Gira

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Bob Jungels Etixx – Quick Step 40:19:52
2. Andrey Amador Movistar + 0:26
3. Alejandro Valverde Movistar + 0:50
4. Steven Kruijswijk LottoNL-Jumbo ,,
5. Vincenzo Nibali Astana + 0:52
6. Gianluca Brambilla Etixx – Quick Step + 1:11
7. Rafal Majka Tinkoff + 1:44
8. Jakob Fuglsang Astana + 1:46
9. Ilnur Zakarin Katusha + 2:08
10. Esteban Chaves Orica-GreenEDGE + 2:26