Anna van der Breggen vyhrála počtvrté Giro. Etapu urvala Coryn Rivera

nabor

Ještě v desáté etapě Giro Rosa byla v permanenci Anna van der Breggen, kterou vytáhl vpřed útok Lizzie Deignan z kopcovitého úvodu. Spolu se třemi dalšími dojely s drobným náskokem do cíle, kde Angličanka vyzvala na souboj Coryn Rivera, jež ji však těsně předčila.

Závěrečná etapa Gira rozhodně neměla být procházkou růžovým sadem. Hned na začátku rychle po sobě následovaly dvě prémie třetí kategorie v Sovenze, respektive Ruttars (kam se pak stoupalo ještě dvakrát, naposledy 10 kilometrů od cíle) a to jednak předznamenalo aktivitu Lucindy Brand, jež úspěšně bránila svůj maglia verde, jednak vyprovokovalo k útoku Lizzie Deignan.

Zatímco Marta Bastianelli s Laurou Tomasi musely řešit následky pádu, bránit osobní i týmové zájmy se za ní vydala samotná Anna van der Breggen. Silnou pětici doplňovaly Coryn Rivera a Elise Chabbey. Peloton je lítě stíhal a na tempo mu poodjela desítka nejsilnějších vrchařek, Brand si přesto na druhé prémii definitivně pojistila svůj trikot a ve sjezdu náskok téměř dostiženého kvinteta znovu rostl.

Movistaru a týmu Liv se dařilo nepustit výhodu výrazně nad dvě minuty, jejich zdroje ovšem byly omezené a před finálním stoupáním se navíc pro Lizzie Deignan obětovala Lucinda Brand, hlavní skupina zredukovaná na zhruba třicet jezdkyň tedy nedokázala získat kontrolu a schylovalo se ke spurterskému duelu Deignan versus Rivera.

Papírová favoritka Coryn Rivera měla nakonec s nástupem Britky spoustu práce a byla to bitva až do posledního metru, závěrečná výhra Gira nicméně přece jen putuje za oceán. Přestože v pelotonu proti Liane Lippert s přehledem uspěla Emma Norsgaard, dnes čtvrtá Anna van der Breggen získává také bramboříkový dres. Prostor cíle protnula s rukama nad hlavou. Třetí Elise Chabbey se na úkor Gaiy Realini těsně vměstnala do top 10.

Pořadí 10. etapy Giro Rosa 2021

P. Jméno Tým Čas
1. Coryn Rivera DSM 02:56:40
2. Lizzie Deignan Trek-Segafredo
3. Elise Chabbey Canyon SRAM +03
4. Anna van der Breggen SD Worx
5. Emma Norsgaard Movistar +23
6. Liane Lippert DSM
7. Ilaria Sanguineti Valcar
8. Anouska Koster Jumbo-Visma
9. Sofia Bertizzolo Liv
10. Alexis Ryan Canyon SRAM

Konečné pořadí Giro Rosa 2021

P. Jméno Tým Čas
1. Anna van der Breggen SD Worx 27:00:55
2. Ashleigh Moolman SD Worx +01:43
3. Demi Vollering SD Worx +03:25
4. Lizzie Deignan Trek-Segafredo +06:39
5. Mavi García Alé BTC +08:26
6. Marta Cavalli FDJ +08:29
7. Juliette Labous DSM +08:40
8. Tatiana Guderzo Alé BTC +09:12
9. Niamh Fisher-Black SD Worx +09:44
10. Elise Chabbey Canyon SRAM +10:12

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.