Bojovník a smolaři 14. etapy Tour de France – Bauke Mollema vs. Michael Woods

nabor

Bauke Mollema si po vítězství ve 14. etapě dojel i pro červená čísla bojovníka etapy. Michael Woods patřil k nejaktivnějším jezdcům dne, avšak po pádu si dojel až pro 5. místo.

Bojovník dne – Bauke Mollema (Trek-Segafredo)

Bauke Mollema si chytře počínal v úvodu etapy, kdy zbytečně neplýtval silami a nakonec dokázal zachytit ten správný nástup, čímž se dostal do denního úniku. Nizozemský závodník tušil, že v případném sprintu s ostatními, by nemusel být nejrychlejší, a tak vsadil na nástup již 42 kilometrů před cílem. Ve sjezdu se vzdálil ostatním členům úniku, což bylo rozhodující. Skupina za ním nikdy optimálně nespolupracovala a Mollema tak oslavil své druhé životní prvenství na Tour de France.

Smolař dne – Michael Woods (Israel Start-Up Nation)

Woods patří k nejaktivnějším závodníkům dosavadního průběhu. Již několikrát tu byl v úniku a dnešek nebyl výjimkou. Vícekrát zkoušel nastupovat a nakonec se mu podařilo dostat do úniku. Zde patřil k nejaktivnějším, když si dojížděl pro body na vrchařských prémiích. Ve sjezdu ze stoupání Côte de Galinagues však skončil na zemi. Ačkoliv se rychle dokázal vrátit zpátky, nedokázal zareagovat na nástup Baukeho Mollemy. V posledních kilometrech se ho pokusil dojet, avšak bylo pozdě a pro Kanaďana zbylo až 5. místo.

Fotografie: Getty Images