Andrea Bagioli vyhrál Royal Bernard Drôme Classic, Petr Vakoč desátý

Ital Andrea Bagioli (Deceuninck-Quick Step) ovládl po nástupu na posledním stoupání dne závod Royal Bernard Drôme Classic. Pro druhé místo si z početné skupiny dospurtoval Daryl Impey (Israel Start-Up Nation) a třetí skončil Bagioliho týmový kolega Mikkel Frølich Honoré. Petr Vakoč (Alpecin-Fénix) projel cílem na desátém místě.

Pořadatelé si i pro druhou jihofrancouzskou klasiku tohoto víkendu připravili kopcovitý profil. Trasa Royal Bernard Drôme Classic měřila 178,5 kilometrů a vedla nahoru a dolů. Především poslední třetina byla velmi zvlněná a slibovala kvalitní podívanou. Start i cíl obstaralo městečko Eurre.

Únik dne vytvořila čtveřice Yoann Paillot (St Michel-Auber93), Reto Müller (Swiss Racing Academy), Samuel Leroux (Xelliss-Roubaix Lille Métropole) a Mathijs Paaschens (Bingoal-Wallonie Bruxelles). Za nimi to byly především sestavy EF Education-Nippo, Alpecin-Fénix a Qhubeka ASSOS, které kontrolovaly rozestup a dění v úvodu závodu.

Čtyřicet kilometrů před cílem, na stoupání Côte de Roberts, se zvedl Simon Geschke (Cofidis). Do stíhání se pustil Laurens Huys (Bingoal-Wallonie Bruxelles). Tým Groupama-FDJ všechny nástupy pochytal a necelých třicet kilometrů před cílem se zvedl včerejší vítěz David Gaudu (Groupama-FDJ) a nadělil peloton. Jeho zadní kolo si, stejně jako na Faun-Ardèche Classic, hlídal Clément Champoussin (AG2R Citroën).

Další útok připravil Warren Barguil (Arkéa-Samsic). Dokázal si vypracovat drobný náskok, ale hlavní pole se znovu spojilo. Nástupy neustávaly, zvedl se Dries Devenyns (Deceuninck-Quick Step), po něm Jakob Fuglsang (Astana-Premier Tech) a jako další Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step). Ale všichni byli postupně znovu vráceni do hlavního pole.

Na šanci čekali i další závodníci a útoky neustávaly. Zvedli se oba lídři Astany Aleksandr Vlasov i Jakob Fuglsang, početnou skupinu chtěl roztrhat i Deceuninck-Quick Step. Aktivní byl i Barguil, ale žádný z pokusů nebyl úspěšný a skupina zůstávala pospolu. Rozhodnutí mělo přijít na posledním stoupání dne Mur d′Eurre necelých pět kilometrů před cílem.

Jako první se zvedl Quinn Simmons (Trek-Segafredo), ale neuspěl. Na čele najel do Mur d′Eurre Aleksandr Vlasov. Do stíhání se pustil Andrea Bagioli, který Vlasova jen objel. Rus se pouze mohl ohlédnout za sebe a hledat Fuglsanga, který se s Italem neudržel. Za Bagiolim se zvedal Gaudu, ale stíhací skupina zůstávala pospolu a nespolupracovala.

To bylo vodou na mlýn pro Bagioliho, který na nic nečekal, klesal do Eurre a mířil za vítězstvím. To si vzít nenechal a vyhrál před početnou stíhací skupinou, které zbyl jen souboj o druhé místo. Pro něj si dojel Daryl Impey před Mikkelem Frølichem Honorém.

Výborný závod za sebou má Petr Vakoč (Alpecin-Fénix), který projel páskou jako desátý. Josef Černý (Deceuninck-Quick Step) byl v cíli klasifikován jako 96., Karel Vacek (Qhubeka ASSOS) se do finiše nedostal.

Etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj obrázku:
Todaycycling (©2021): Andrea Bagioli vainqueur en solitaire de la Royal Bernard Drome Classic 2021, https://todaycycling.com/andrea-bagioli-vainqueur-en-solitaire-de-la-royal-bernard-drome-classic-2021/ (28. 2. 2021)