163 kilometrů roviny ukončí výšlap na Peña Cabarga

nabor

Jedenáctá etapa Vuelty uvidí opět v akci největší favority celkového pořadí. Čeká je „jednička“ Peña Cabarga se sklony až 18 %.

Profil 11. etapy Vuelty 2016 Cesta na východ pobřežím Biskajského zálivu, respektive Kantáberského moře, pokračuje. Peloton Vuelty se vrátí kus proti směru 10. etapy do Colungy a na 21. kilometru v Ribadeselle zamíří vstříc Kantábrii, kde se nalézá dojezd. Etapa v závěru jen těsně míjí její hlavní město, stoosmdesátitisícový Santander, a vrcholí na jih od něj na Peña Cabarga (5,6 km, 9,8 %).

Peña Cabarga - dojezd 11. etapy Vuelty 2016Vuelta tento kopec objevila v roce 1979, kdy si tu jediné etapové vítězství na Grand Tour v kariéře připsal Ángel López del Álamo. Od roku 2010 je zde závod již počtvrté. Před pěti lety tu první grandtourovou etapu vyhrálo zjevení jménem Chris Froome. Stoupání je nepravidelné a slibuje bitvu do samého závěru.

Letos zatím lepší formu než Froome ukazuje Nairo Quintana. Spolu s nimi patří k favoritům Valverde, Contador, ale také Pardilla, jemuž charakter výšlapu dobře vyhovuje.

Pro únik se nabízejí De Gendt, Fraile, Gesink, Geniez, Van Garderen, Frank či Carthy.

Etapa začíná ve 13:12, čas počátku přenosů i dojezdu skálopevně neměnný: 15:00 a 17:40. Tipy již tradičně na Facebooku.