Změna růžového trikotu v 8. etapě na Giru 2014


Ano je to tak, máme nového lídra závodu Cadela Evanse z teamu BMC, který to dokázal svým výkonem v 8. etapě Foglio – Montecopiolo 174 kilometrů.Trasa závodu vedla pohořím Apeniny, severně srdcem Itálie. Projíždělo se starobylými městy, kde člověk má pocit, že se ocitl v čase, o několik stolení zpátky, až ve středověku. Očekával se kopcovitý závod s dojezdem na vrchol, který určitě zamíchá s celkovým pořadím. A také, že k tomu došlo. Závod provázelo poměrně teplé a slunečné počasí s 20 stupněma.

Na 100,7 kilometru při vstupu televizního přenosu, byla v úniku desetičlenná skupina cyklistů s náskokem 7:18 minut, ve které byl i Boasson Hagen z teamu SKY. Skupina vedoucích jezdců mezi sebou dobře spolupracovala, ještě 52 kilometrů před cílem, měla 5 minutový náskok. V pelotonu byla vidět nervozita mezi týmy v boji o postavení, na čele se střídaly skupiny jednotlivých lídrů. Opět bylo vidět v pelotonu hodně cyklistů s odřeninami, ale kuriózní pád potkal cca na 63. kilometru Francesca Chicchi z NRI, který se na rovném úseku i s kolem najednou ocitl za svodidly.

Stoupání na 1358 metrů dlouhý vrchol, bylo hodně dramatické, ve kterém byl nejlepší Arredondo Moreno z TFR, který získal body pro zisk modrého trikotu.

Závěr závodu byl velmi vzrušující a bojovný, ve kterém měl nejvíce sil Ullissi Diego z teamu Lampre – Merida a dojel si na kopci, už pro 2. etapové vítězství.

Dosavadní lídr závodu Matthews Michael se dostal ve stoupání do těžké krize, cca 43 kilometrů před cílem a postupně nabíral časovou ztrátu, a bylo zřejmé, že přišel o růžový trikot.

Výsledky po 8. etapě

1 ULISSI, Diego (LAMPRE – MERIDA) 4:47:47
2 KISERLOVSKI, Robert (TREK FACTORY RACING)
3 KELDERMAN, Wilco (BELKIN) + 6
4 QUINTANA ROJAS, Nairo Alexander (MOVISTAR)
5 EVANS, Cadel (BMC RACING) + 8
6 URAN URAN, Rigoberto (OMEGA PHARMA – QUICK-STEP)
7 POZZOVIVO, Domenico (AG2R LA MONDIALE)
8 MAJKA, Rafal (TINKOFF-SAXO) + 14
9 ARU, Fabio (ASTANA) + 17
10 HESJEDAL, Ryder (GARMIN SHARP) + 20

Celková klasifikace po 8. etapě

1 EVANS, Cadel (BMC RACING) 34:22:35
2 URAN URAN, Rigoberto (OMEGA PHARMA – QUICK-STEP) + 57
3 MAJKA, Rafal (TINKOFF-SAXO) + 1:10
4 MORABITO, Steve (BMC RACING) + 1:31
5 ARU, Fabio (ASTANA) + 1:39
6 ULISSI, Diego (LAMPRE – MERIDA) + 1:43
7 KELDERMAN, Wilco (BELKIN) + 1:44
8 QUINTANA ROJAS, Nairo Alexander (MOVISTAR) + 1:45
9 KISERLOVSKI, Robert (TREK FACTORY RACING) + 1:49
10 POZZOVIVO, Domenico (AG2R LA MONDIALE) + 1:50

Zítra nás čeká 9. etapa opět kopcovitá z Lugo – Sestola 174 kilometrů dlouhá.

1 komentář

  1. Výborný závod !!!! Jel se za příjemného počasí v krásné krajině a se strhujícím bojem v závěru.Bylo se na co dívat…!!!

Comments are closed.