Zlato zůstává na domácí půdě – mistrem Evropy se stal Sonny Colbrelli

nabor

Sonny Colbrelli získal v italském Trentu titul mistra Evropy. V závěru překonal Remca Evenepoela. Pro třetí místo si přijel Benoît Cosnefroy.

O novém mistrovi Evropy měla rozhodnout náročná trasa v okolí italského Trenta. Řada favoritů nečekala s nástupy až do posledních kilometrů, ale naopak se začalo útočit od samého začátku závodu.

Vytvořila se silná skupina ve složení Roger Adria, David de la Cruz, Gorka Izagirre, Mikel Landa (všichni Španělsko), Felix Großschartner (Rakousko), Sébastien Reichenbach (Švýcarsko), Jonas Rapp (Německo), Harm Vanhoucke (Belgie), Thibaut Pinot, Franck Bonnamour a Aurélien Paret-Peintre (všichni Francie).

V této skupině mělo zastoupení hned několik silných týmů. To se pochopitelně neobešlo bez odezvy. Na čelo pelotonu najeli Portugalci a začali udávat vysoké tempo. Začali se skupině přibližovat, ale to jen vyvolalo další vlnu nástupů. Nakonec se jim však přece jen podařilo únik dostihnout.

Nicméně tempo zůstávalo vysoké a z pelotonu si postupně vystupovali další a další závodníci. Byli to znovu Italové, kdo vyprovokovali další nástup. Tentokrát Matteo Trentin vyrazil vpřed a k němu se přidali Tadej Pogačar, Victor Campenaerts, Mark Padun a Markus Hoelgaard. Později se k nim přidali ještě Remco Evenepoel, Benoît Cosnefroy, Sonny Colbrelli, Marc Hirschi, Pavel Sivakov a Ben Hermans. Tato skupina si vytvořila více než minutový náskok a zanedlouho bylo jasné, že právě odtud vzejde vítěz.

Smolný moment potkal výborně jedoucího Victora Campenaertse, který kvůli defektu ze skupiny vypadl. Belgičané ale nemuseli být příliš zklamaní. 20 kilometrů před cílem vyrazil Remco Evenepoel a jediný, kdo ho následoval, byl Sonny Colbrelli.

Tato dvojice rychle získala náskok a o mistrovi Evropy se nakonec rozhodlo mezi nimi. Sonny Colbrelli v závěru nedal Evenepoelovi šanci a dojel si pro zlato. Poté, co se v roce 2018 radoval Matteo Trentin, o rok později Elia Viviani, loni Giacomo Nizzolo si Italové dojeli pro čtvrtou výhru v řadě.

Pro bronz si nakonec přijel Benoît Cosnefroy.

Fotografie: Getty Images