Ženskou časovku vyhrála Linda Villumsenová

nabor

Vteřinovou bitvu o titul mistryně světa v časovce předvedly cyklistky na MS v Richmondu. Z vítězství se nakonec radovala Linda Villumsenová (Nový Zéland).

30 kilometrové klání v okolí Richmondu vidělo boj až do úplného konce a splněný sen jedné dívky z Vysočiny.

Sáblíková pojede do Ria

Martina Sáblíková na trati MS
Martina Sáblíková na trati MS

Martina Sáblíková vyrážela na trať s jasným cílem. Dojet do 10. místa zredukovaného pořadí = aby před ní byli soupeřky z maximálně devíti jiných zemí. K tomu jí stačilo výborné 12. místo a ztráta 1:21 minut. Martina se tak příští rok bude koncentrovat na časovkářskou kozu.

 

Souboj až do konce o duhový dres

Linda Villumsenová
Linda Villumsenová

Konečně se dostáváme k již zmiňované bitvě o vteřinky. Jako jedna z prvních se na trať vydala Kristin Armstrongová z USA a stanovila čas 40:49. Po ní dojížděly další a další favoritky včetně Martiny Sáblíkové, ale žádná ji nepřekonala. Armstrongová je nejlépe umístěnou Američankou v časovce. Před ní se na 4. místo protáhla Katrin Garfootová z Austrálie. Ta na vítězku ztratila jenom 9 vteřin.

Závodnice na prvních třech místech se zmáčkly do pouhých 5 vteřin. Třetí dojela Němka, obhájkyně prvenství a členka týmu Velocio – SRAM Lisa Brennauerová. O pouhé tři vteřiny rychlejší byla Anna Van den Bergenová z Nizozemska, ale ani to nestačilo na vítězku, která pochází z Dánska, ale před pěti lety si kvůli neshodám změnila občanství, Lindu Villumsenovou. Ta prolétla tratí v čase 40:29 minut, průměrnou rychlost 44,463 km/h.

Časovka ženy – elite

MS Richmond 2015 Závodnice Tým Čas
1 Linda Villumsenová Nový Zéland 40:29
2 Anna Van den Bergenová Nizozemsko 0:02
3 Lisa Brennauerová Německo 0:05
4 Katrin Garfootová Austrálie 0:09
5 Kristin Armstrongová USA 0:20
6 Evelyn Stevensová USA 0:26
7 Ellen Van Dijková Nizozemsko 0:53
8 Alena Amialiusiková Bělorusko 1:06
9 Ann-Sophie Duycková Belgie 1:19
10 Trixi Worracková Německo ,,
11 Tatiana Antoshinová Rusko 1:21
12 Martina Sáblíková Česká republika ,,