Zbrusu nová top 10 bude hájit své pozice v L’Aquile

nabor

Sotva nabyli, hrozí pozbýt. Na pozice účastníků včerejšího velkého úniku může zaútočit paradoxně nová skupinka uprchlíků. Přijede pod krátké závěrečné stoupání sedmé etapy s náskokem, nebo se o prvenství utkají favorité z hlavního pole?

Prvních 40 kilometrů stráví cyklisté letos premiérově u Jadranu. Rovina poskytne týmu UAE Emirates příležitost k výběru dostatečně bezpečného nebezpečí, aby se neopakoval rok 2010, kdy L’Aquila tleskala Petrovovi skoro 13 minut před pelotonem. V Ortoně, kde nejspíše leží (ovšem sáhnout si na ně nelze) ostatky „nevěřícího“ apoštola Tomáše, se se spurterskou prémií ráz etapy změní. Následuje 50 zvlněných kilometrů, stoupá i bonifikační prémie (4,7 km do 2,9 %). Po předlouhém nájezdu pak dojde na jedinou vrchařskou prémii, „dvojku“ Le Svolte di Popoli (8,9 km, 5,6 %). Vozovky „Zákrut lidu“, jak zní doslovný překlad, budou v létě hostit už 57. ročník motoristických závodů, jimiž jsou především známy.

Mapa dojezdu 7. etapy Giro d'Itlia 2019Krajinou, stále se vzpamatovávající z katastrofy z před deseti let, se konečně dostaneme do etapového finále. Už v L’Aquile, u níž leželo epicentrum zemětřesení o síle skoro 6 stupňů Richterovy škály, začíná na metě 9,5 km tříkilometrové stoupání do 5 %. Klesání střídá 1,9 km od cíle klíčová zvratná zatáčka. Závěrečný kilometr míří do 7,6 % s maximem 11 %. Cílová rovinka bude dnes dlouhá 450 metrů.

7. etapa Giro 2019

Okolnosti přejí Diegu Ulissimu. Jeho tým bude pracovat pro udržení růžového dresu, on sám má výborné předpoklady uspět na závěrečnému stoupání. To by mohlo vyhovovat také Gasparottovi, Gibbonsovi, Canolovi, Battaglinovi, Brambillovi či Gallopinovi. Roglič a spol. se tentokrát otestují, ovšem etapová výhra pro adepty veronské maglia rosa nebude prioritou.

Pokud by vítěz vzešel z řad vrchařských specialistů, nabízeli by se spíše Ciccone, Cattaneo nebo Carapaz. Na druhou stranu může vyhrát i spurter – muž, jehož ve Frascati právě Carapaz o etapový vavřín připravil, Caleb Ewan.

Sedmá etapa Giro d’Italia 2019 startuje ve 12:40. Její přenosy po jedné, chvíli před spurterskou prémií. Na vrcholu Svolte di Popoli stane první závodník kolem čtvrté a dojezd vychází při průměru 41 km/h na 17:11.

Soutěž