Bojovník a smolař 6. etapy: Masnada vs. Movistar

nabor

Bojovníkem se pro dnešek stal Fausto Masnada, jehož bojovný výkon mu přinesl výhru v etapě. Za smolaře jsme pak označili celý tým Movistar, který po dnešku nemůže být spokojený.

Bojovník dne: Fausto Masnada (Androni Giocattoli)

Fausto Masnada se výborně předvedl na nedávné Tour of the Alps, kde vyhrál dvě etapy a obsadil páté místo v celkovém pořadí. Bylo tak jasné, že tým v něj vkládá pro Giro velkou důvěru.

A skutečně. Masnada útočil hned na počátku etapy. Tento pokus byl sice zlikvidován, ale Ital se nevzdal. Povedlo se mu zareagovat na další pokusy a stal se součástí denního úniku.

Rozhodující okamžik přišel necelých třicet kilometrů před cílem. To se totiž Masnada rozhodl nastoupit hned v počátku stoupání Coppa Casarinelle.

Na jeho nástup zareagoval pouze Valerio Conti. Zatímco tato dvojice rychle upalovala k cíli, zbytek úniku dostatečně nespolupracoval. Conti jel o růžový dres pro vedoucího závodníka, a tak se zřejmě s Masnadou dohodl – ty etapa, já dres. Masnada udával tempo dvojice a Conti poté příliš nebojoval o etapový triumf, pro který si zcela po právu dojel právě Masnada.

Smolař dne: Movistar

Za smolaře jsme určili celý tým Movistar, kterému se dnes nedařilo na více frontách.

Mikel Landa se znovu stal obětí pádu. Ačkoliv i tentokrát vyvázl bez větších zranění, odřeniny na jeho těle stále přibývají. Tentokrát sice neztratil žádný čas na ostatní favority, ale určitě utrpěla jeho psychika.

Movistar dnes vyslal do úniku dva své zástupce. José Rojas a Andrey Amador měli do týmu přinést první výhru na letošním Giru. Movistar měl v čelní skupině jako jediný vícečlenné zastoupení, ale nechali se zaskočit Faustem Masnadou.

Na jeho nástup se snažil odpovědět Andrey Amador, ale to se mu nepovedlo. Třetí místo Rojase pak bylo jen slabou náplastí.