Závod Kolem Rakouska: Rozhovor s lídrem Janem Hirtem

nabor

Jan Hirt potvrdil své vrchařské predispozice ziskem druhého místa v první horské etapě Tour of Austria. Zároveň se také dostal do čela celkového pořadí soutěže. A pro web cccsport.eu řekl o závodu několik slov.

Týmoví kolegové mi nesmírně pomohli. V průběhu celé etapy mě chránili před větrem a pod závěrečný kopec mě přivezli ve vynikající pozici – na čele skupiny. I díky ataku Branislaua Somilaua 7 km před cílem jsme nemuseli táhnout peloton a naopak čekat, co udělají rivalové. Poté, co byl Samoilau dojetý, přišel můj čas. Útočil jsem v posledních 4 kilometrech a na cílovou metu jsem vyjel s de la Partem. Pokoušel jsem se s ním zabojovat ve sprintu o vítězství, ale Španěl se ukázal rychlejším.

Díky dobré jízdě v závodu Kolem Švýcarska jsem uvěřil, že mám na to vydržet v kopcích s nejlepšími. Sedmé místo v horské švýcarské etapě mi hodně pomohlo i psychicky. Velkou důvěru do mě vložil tým, když mě vybral jako lídra na Tour of Austria. Díky tomu jsem mohl šetřit energii v úvodních etapách.

Získali jsme trikot lídra a uděláme všechno pro to, abychom jej ubránili. Máme silný tým, takže věřím, že to dokážeme! Před námi je ještě jedna těžká horská etapa. Nikdy jsem tam nejel, ale slyšel jsem, že je podobná té v Soldenu z Tour de Suisse, takže i určitě bude vyhovovat. (smích) Cítím se výborně a doufám, že formu udržím až do konce, prozradil Hirt.

Profil zítřejší, pravděpodobně rozhodující etapy
Profil zítřejší, pravděpodobně rozhodující etapy

Dnes se nic významného nestalo. Z výhry se radoval Johann Van Zyl, Jan Hirt na rovince bez problémů ubránil žlutý trikot. O všem se pravděpodobně rozhodne zítra, kdy je na programu nejtěžší etapa. Český talent v ní bude hájit dvouvteřinový náskok na Bena Hermanse. Zapomenout ale nemůže ani na svého včerejšího přemožitele, Víktora de la Parteho, který na třetím místě ztrácí vteřiny tři.

Johann Van Zyl se raduje z etapového primátu
Johann Van Zyl se raduje z etapového primátu

Další Čech, Karel Hník, se posunul na 30. příčku, 106. je Peter Velits a poslední ze Slováků, Marek Čanecký, se nachází na 125. místě.