Závěrečnou časovku na Ruta del Sol vyhrál De La Cruz, celkově zvítězil Wellens

Podobně jako páteční jízda proti chronometru v Algarve byla i dnešní časovka na Ruta del Sol pod taktovkou týmu Sky. Nejrychlejší čas zaznamenal bývalý jezdec Quick-Stepu David De La Cruz (Team Sky), o 6 vteřin druhý skončil Kostaričan Andrej Amador (Movistar Team). Celkové vítězství uhájil vítěz včerejší etapy, Tim Wellens (Lotto-Soudal).

14 kilometrů dlouhá závěrečná etapa vedla epickými scenériemi jižního Španělska, které občas spíše připomínaly africkou buš. První část časovky vedla do mírného kopce po hliněných cestách mezi nekonečnými alejemi makchií. To všechno dohromady vytvářelo naprosto jedinečnou atmosféru cyklistického závodu. Jako doma se musel cítit Chris Froome, který s cyklistikou začínal na horských kolech v Keni na velmi podobných cestách. viz

Ben Hermans (Israel Cycling Academy)

Jako první se delší dobu v horkém křesle udržel Polák Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice). Předčil ho až o půl hodiny později Dylan Van Baarle (Team Sky), kterého ale chvíli poté zase odsunul jeho spolujezdec David De La Cruz. A ten už před sebe nikoho nepustil.

Překvapivě se to nepovedlo ani Chrisi Froomovi. Ten do časovky po průměrných výkonech vstupoval až ze 16. pozice. I když Froome neměl nejlepší formu, v časovkách dokázal dříve vždy předvést dobrý výkon. Dnes ale skončil až na 11. místě a jen těsně se nakonec dostal do první desítky celkového pořadí. Co se ale nepovedlo Froomovi, to hravě zvládli jeho spolujezdci. Závodníci Sky nakonec obsadili 1., 6. a 7. místo (De La Cruz, Poels, Van Baarle). Wouter Poels se navíc posunul na konečné druhé místo za Tima Wellense.

Překvapením dne byl téměř tragický výkon Mikela Landy (Movistar Team). Landa na pouhých 14 kilometrech ztratil 49 vteřin a z průběžného druhého místa spadl až na šesté. Na pódiu ho navíc vystřídal jeho krajan a spolujezdec Marc Soler. Tak ambiciózní jezdec jako Landa by měl na své časovce ještě zapracovat, jestli se hodlá poprat o vítězství na některé Grand Tour. Naopak velmi solidní výkon předvedl Tim Wellens a udržel průběžné vedení.