Zase Sagan? I čtvrtá etapa mu bude svědčit


Více než 200 kilometrů převážně po rovině a pak ostrý dojezd ve Vejer de la Frontera. To je čtvrtá etapa Vuelty 2015, jejíž vítěz musí vedle spurtu prokázat i značné vrchařské dovednosti.

Další den v Andalusii odstartuje v Esteponě a přes pár menších neklasifikovaných kopců zamíří do Cádizu; centra stejnojmenné provincie, jenž bylo dosud přístupné jen po jediném mostě. Právě peloton Vuelty však ještě před jeho oficiálním otevřením projede také přes tříkilometrový most La Pepa, přes nějž se přiblíží cílovému Vejer de la Frontera. Starobylé město, jemuž tvář dali především Maurové, kteří jej získali v roce 711, je typickým „Pueblo Blanco“, bílým městem (dle barvy domů). Špatnou zprávou pro cyklisty je, že tato sídla jsou obvykle vystavěna na kopci a ačkoli ani toto stoupání není klasifikováno, příjemné po dlouhém dni rozhodně nebude. Čtyři kilometry před cílem se sklon dostane nad deset procent, pak poleví a po dvou kilometrech dokonce přejde v klesání, poslední stovky metrů již ale znovu stoupají.

Teploty se mírně sníží, zůstane slunečno a zesílí vítr. Ten by při pobřeží mohl přesáhnout třicet kilometrů v hodině, teoreticky tedy může dělat problémy.

PROFIL stage 4Peter Sagan je tím, na koho dnes budou kamery i zraky soupeřů mířit především. Kde jiní spurteři trpí, borci Saganova kalibru trpí též, leč v nedohlednu před nimi. Právě tam by se ovšem měl nalézat ještě minimálně jeden velmi rychlý muž, John Degenkolb. A etapa bude nepochybně atraktivní také pro Alejandra Valverdeho.

Vedle nich je tu i řada dalších specialistů na podobný terén, jejichž výhra by sotva byla v pravém smyslu překvapením. Rodríguez, Moreno, Dan Martin nebo ve skvělé formě jedoucí Tom Dumoulin. Ti však musí spoléhat na to, že se jim podaří minimálně Sagana s Degenkolbem distancovat, neboť v přímém souboji sotva obstojí.

Vzhledem ke své délce již ve 12:26 odstartuje čtvrtá etapa Vuelty 2015 a do cíle dorazí kolem 17:40. Televizní přenosy se stejně jako včera připojí po šestnácté hodině.