Začíná sedmý ročník nejvýznamnějšího českého etapáku

nabor

Začíná sedmý ročník nejvýznamnějšího českého etapového závodu Czech Cycling Tour. Představí se zde spoustu známých českých závodníků jako jsou Leopold König, Petr Vakoč, Zdeněk Štybar nebo Jan Bárta, ale také závodníci z cizích zemí a to například čerstvá posila Etixxu – Fernando Gaviria nebo vítěz poslední etapy letošního Gira – Iljo Keisse a mnoho dalších.

K závodu

První ročník Czech Cycling Tour se uskutečnil v roce 2009 a zvítězil tehdy Martin Hebík z týmu PSK Whirlpool. Tehdy se závod uskutečnil pomocí tří kritérií v okolí Olomouce, Hradce Králové a se závěrečným dojezdem v Praze na Staroměstském náměstí. O rok později zde triumfoval dnes již českým fanouškům známý, Leopold König. Poté zde zvítězili Stanislav Kozubek, František Paďour, v roce 2013 znovu Leopold König a minulý rok první nečeský vítěz Martin Mortensen z dánského celku Cult Energy Vital Water.

Letos závod poskočil i o úroveň výše. Není již závodem UCI 2.2, ale 2.1. Což z něj činí ještě prestižnější záležitost než v předchozích letech.

Letošní ročník Czech Cycling Tour

První etapa:

První den na závodníky čeká týmová časovka na 20,4 kilometru. Etapa se pojede v Uničově a jeho okolí. První celek vyrazí na trať v 17:00. Trať je rovinatá.

Druhá etapa:

Druhá etapa by měla podle očekávání končit hromadným dojezdem. Závodníky čeká porce 178 kilometrů. Startovat se bude v Olomouci ve 13:00 a končit se bude znovu v Uničově.

Třetí etapa:

Etapa, která by měla mít zásadní vliv na celkové pořadí. Etapa bude svědčit vrchařům. Uvidíme, jak si s ní poradí klasikáři typu Zdeněk Štybar. V plánu je 199 kilometrů se startem v Mohelnici a koncem ve Šternberku. Startovat se bude v 11:30

Čtvrtá etapa:

Další etapa, která by měla rozhodovat o celkovém pořadí. Etapa bude dlouhá 144,9 kilometru. Po šedesáti kilometrech se najede na okruh, kde se celkem devětkrát pojede stoupání na Vésku. Stoupání to nebude dlouhé a tak by mohlo svědčit i klasikářům. Na trať se vyrazí v 10:00. Startovat se bude v Olomouci a končit v Dolanech.

Hlavní favorité:

Největší favorit je Leopold König, který bude útočit již na své třetí vítězství na Czech Cycling Tour. Nestartuje v barvách týmu Sky, ale jako lídr českého národního týmu. Zaskočit za něj může další skvělý vrchař Karel Hník. Jediný World Tour tým na startu je Etixx. Startují za něj dva češi, Petr Vakoč a Zdeněk Štybar.

Na první dvě etapy se bude soustředit nová posila týmu Fernando Gaviria. Za německou Boru nastoupí další známý Čech, Jan Bárta. S dalším favoritem se představí polské CCC. Jan Hirt, po úspěchu na závodu Kolem Rakouska, bude útočit na celkové pořadí společně s Josefem Černým.