Časovku Eneco Tour nejlépe zvládli jezdci LottoNL-Jumbo


Cyklisté Eneco Tour se opět přesunuli z Belgie do Nizozemska, kde na ně čekala časovka o délce 14 kilometrů. Nejrychleji trať zvládl v čase 16:34 Jos Van Emden z LottoNL-Jumbo. O pět vteřin za ním dojel jeho stájový kolega Wilco Kelderman. Třetí dojel Adriano Malori z Movistaru.

Perličkou dnešní etapy je odstoupení Davida Bouchera, který byl poslán domů vedením týmu FDJ za nedodržení týmové strategie. Ve včerejší etapě byl ve skupině uprchlíků, místo aby chránil svého lídra.

Pořadí dnešní etapy určilo také průběžnou klasifikaci. Došlo tedy na převlékání bílého dresu pro Jose Van Emdena.

Pořadí 4. etapy Eneco Tour

# Rider Name (Country) Team Result
1 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:16:34
2 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:05
3 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:00:07
4 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
5 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:00:11
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:14
7 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:00:16
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:20
9 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 0:00:21
10 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
11 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:00:23
12 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:24
13 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:25
14 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Cannondale – Garmin 0:00:27
15 Dylan van Baarle (Ned) Team Cannondale – Garmin 0:00:29
16 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
17 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 0:00:30
18 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing 0:00:32
19 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
20 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge 0:00:34
21 Nikias Arndt (Ger) Team Giant – Alpecin
22 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo 0:00:35
23 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
24 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:38
25 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:00:39
26 Danny Pate (USA) Team Sky 0:00:40
27 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:41
28 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:00:42
29 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:00:43
30 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
31 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:44
32 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
33 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:00:45
34 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
35 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:00:46
36 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
37 Simon Geschke (Ger) Team Giant – Alpecin
38 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:00:47
39 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida
40 Georg Preidler (Aut) Team Giant – Alpecin
41 Berden De Vries (Ned) Roompot Oranje Peloton 0:00:48
42 Alberto Bettiol (Ita) Team Cannondale – Garmin 0:00:49
43 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:50
44 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo 0:00:51
45 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:52
46 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:00:53
47 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
48 Lasse Norman Hansen (Den) Team Cannondale – Garmin
49 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team 0:00:55
50 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:00:56
51 Tom Jelte Slagter (Ned) Team Cannondale – Garmin
52 Filippo Pozzato (Ita) Lampre – Merida 0:00:57
53 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
54 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:00:58
55 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing 0:01:01
56 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge 0:01:02
57 Alan Marangoni (Ita) Team Cannondale – Garmin 0:01:03
58 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:01:04
59 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
60 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
61 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:01:05
62 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
63 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
64 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:06
65 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:07
66 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:01:08
67 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
68 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
69 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick Step
70 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge 0:01:09
71 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
72 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
73 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
74 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick Step 0:01:10
75 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:01:11
76 Nathan Haas (Aus) Team Cannondale – Garmin
77 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:01:12
78 Andrew Fenn (GBr) Team Sky 0:01:14
79 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
80 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky 0:01:15
81 Huub Duijn (Ned) Roompot Oranje Peloton
82 Kristijan Koren (Slo) Team Cannondale – Garmin
83 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:01:16
84 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
85 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:01:17
86 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
87 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:18
88 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:01:19
89 Mickael Delage (Fra) FDJ 0:01:20
90 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:21
91 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step
92 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
93 Sebastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:22
94 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:01:23
95 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:01:24
96 Jerome Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert
97 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
98 Juan Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team 0:01:25
99 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:01:26
100 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step
101 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
102 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:28
103 David Tanner (Aus) IAM Cycling
104 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:01:30
105 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:01:32
106 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
107 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
108 Jesper Asselman (Ned) Roompot Oranje Peloton
109 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:01:33
110 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:01:34
111 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton 0:01:35
112 Roy Curvers (Ned) Team Giant – Alpecin 0:01:36
113 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:38
114 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal 0:01:40
115 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
116 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:42
117 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
118 Dylan Groenewegen (Ned) Roompot Oranje Peloton
119 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:43
120 Bjorn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:44
121 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
122 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:01:45
123 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
124 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 0:01:46
125 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
126 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 0:01:47
127 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
128 Cedric Pineau (Fra) FDJ 0:01:48
129 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:49
130 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick Step
131 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 0:01:50
132 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:01:51
133 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
134 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre – Merida 0:01:52
135 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 0:01:53
136 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:55
137 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida
138 Nikolas Maes (Bel) Etixx – Quick Step 0:01:57
139 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida 0:01:58
140 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 0:01:59
141 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha 0:02:00
142 Dayer Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:06
143 Andre Looij (Ned) Roompot Oranje Peloton 0:02:09
144 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
145 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
146 Tim Kerkhof (Ned) Roompot Oranje Peloton 0:02:15
147 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
148 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge 0:02:21
149 Wesley Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton 0:02:31
150 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 0:02:35
151 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida 0:02:36
152 Nathan Earle (Aus) Team Sky 0:03:09
DNS David Boucher (Bel) FDJ

Celkové pořadí po 4. etapě

# Jezdec Čas
1 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 12:30:09
2 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:05
3 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:00:07
4 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
5 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:00:11
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:14
7 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:00:16
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:18
9 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 0:00:21
10 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo