3153,8 kilometrů má za sebou Vuelta a España 2018. 100,9 zbývá. Většinu z nich stráví peloton na okruzích hlavním městem Španělska, Madridem. A v závěru toho jedenáctého se naposledy utkají o výhru Viviani, Sagan a další, kteří odolali nástrahám předchozích 20 etap.

Ještě před Madridem si oslavy záverečného dne Vuelty užijí tři jeho předměstí a více než půl miliónu Španělů, kteří v nich celkem žijí. Půjde o startovní Alcorcón, následně Leganés a konečně Getafe. Jako obvykle se etapa pojede až pozdě odpoledne; v době, kdy se slunce pomalu sklání k obzoru, začíná se ochlazovat, končí siesta a Španělsko přirozeně ožívá.

Mapa dojezdu 21. etapy Vuelty 2018 (Madrid)Vlídnější teploty jistě uvítají i cyklisté. Organizátoři na ně tentokrát nachystali jedenáct okruhů o délce 5,9 km. Ty jsou umístěny na třech známých bulvárech v centru města: Paseo del Prado (jehož dominantou je Prado – největší španělská galerie umění), Paseo de Recoletos (s národní knihovnou či archeologickým muzeem) a Paseo de la Castellana (sídlo řady vládních institucí, velvyslanectví a firem). Tím je dán také tvar rovinatého okruhu, jenž nejlépe popsat jako nudli s otočkami čtyři a jeden kilometr od cíle. Stejný okruh bude dříve odpoledne hostit také ženskou Madrid Challenge, v níž hájí po včerejší týmové časovce vedení Leah Kirchmann.

21. etapa Vuelta 2018 profilNejvětším favoritem mužského pelotonu bude jednoznačně Elia Viviani. Ital je však nyní mnohem unavenější než na startu v Málaze, zatímco Saganova forma se zlepšila. Do Madridu dorazila letos řada zajímavých jmen; shrňme dosud nejmenované: van Poppel, Nizzolo, Trentin, Soto, Walscheid, Gibbons, Garcia Cortina, Aberasturi, Consonni, Van Asbroeck, van der Sande, Sarreau, Vanbilsen, popřípadě Kwiatkowski.

Madrid se chystá na korunovaci Simona Yatese králem Vuelty. Jde o pátou britskou vyhranou Grand Tour v řadě a první pro starší z dvojčat Yatesových. Mezi týmy vyhraje Movistar, mezi vrchaři Thomas De Gendt, zelený dres má těsně jistý Alejandro Valverde a ten bílý (za nejnižší součet umístění celkově, mezi vrchaři a mezi spurtery) bude po etapě předán červenému Simonu Yatesovi. V top 10 nesmí nic podcenit Pinot (10 vteřin před Uránem) a především Ion Izagirre (2 vteřiny před Keldermanem, smazatelné bonusy).

Dvacátá první etapa Vuelty 2018 začíná v 17:15 se sprinterskou prémií 59 km před cílem – tedy snad kolem 18:40 – a dojezdem zhruba v 19:58. Přenášena bude celá. Totéž platí o zmiňované Madrid Challenge – ta začíná ve 14:05 s odhadem dojezdu v 16:31.

Tipněte si vítěze 21. etapy Vuelty na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 21 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.