nabor

3153,8 kilometrů má za sebou Vuelta a España 2018. 100,9 zbývá. Většinu z nich stráví peloton na okruzích hlavním městem Španělska, Madridem. A v závěru toho jedenáctého se naposledy utkají o výhru Viviani, Sagan a další, kteří odolali nástrahám předchozích 20 etap.

Ještě před Madridem si oslavy záverečného dne Vuelty užijí tři jeho předměstí a více než půl miliónu Španělů, kteří v nich celkem žijí. Půjde o startovní Alcorcón, následně Leganés a konečně Getafe. Jako obvykle se etapa pojede až pozdě odpoledne; v době, kdy se slunce pomalu sklání k obzoru, začíná se ochlazovat, končí siesta a Španělsko přirozeně ožívá.

Mapa dojezdu 21. etapy Vuelty 2018 (Madrid)Vlídnější teploty jistě uvítají i cyklisté. Organizátoři na ně tentokrát nachystali jedenáct okruhů o délce 5,9 km. Ty jsou umístěny na třech známých bulvárech v centru města: Paseo del Prado (jehož dominantou je Prado – největší španělská galerie umění), Paseo de Recoletos (s národní knihovnou či archeologickým muzeem) a Paseo de la Castellana (sídlo řady vládních institucí, velvyslanectví a firem). Tím je dán také tvar rovinatého okruhu, jenž nejlépe popsat jako nudli s otočkami čtyři a jeden kilometr od cíle. Stejný okruh bude dříve odpoledne hostit také ženskou Madrid Challenge, v níž hájí po včerejší týmové časovce vedení Leah Kirchmann.

21. etapa Vuelta 2018 profilNejvětším favoritem mužského pelotonu bude jednoznačně Elia Viviani. Ital je však nyní mnohem unavenější než na startu v Málaze, zatímco Saganova forma se zlepšila. Do Madridu dorazila letos řada zajímavých jmen; shrňme dosud nejmenované: van Poppel, Nizzolo, Trentin, Soto, Walscheid, Gibbons, Garcia Cortina, Aberasturi, Consonni, Van Asbroeck, van der Sande, Sarreau, Vanbilsen, popřípadě Kwiatkowski.

Madrid se chystá na korunovaci Simona Yatese králem Vuelty. Jde o pátou britskou vyhranou Grand Tour v řadě a první pro starší z dvojčat Yatesových. Mezi týmy vyhraje Movistar, mezi vrchaři Thomas De Gendt, zelený dres má těsně jistý Alejandro Valverde a ten bílý (za nejnižší součet umístění celkově, mezi vrchaři a mezi spurtery) bude po etapě předán červenému Simonu Yatesovi. V top 10 nesmí nic podcenit Pinot (10 vteřin před Uránem) a především Ion Izagirre (2 vteřiny před Keldermanem, smazatelné bonusy).

Dvacátá první etapa Vuelty 2018 začíná v 17:15 se sprinterskou prémií 59 km před cílem – tedy snad kolem 18:40 – a dojezdem zhruba v 19:58. Přenášena bude celá. Totéž platí o zmiňované Madrid Challenge – ta začíná ve 14:05 s odhadem dojezdu v 16:31.

Tipněte si vítěze 21. etapy Vuelty na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 21 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.