Bojovník vs. smolař 20. etapy: Bauke Mollema vs. Wilco Kelderman

nabor

V dnešním puntíkatém duelu De Gendta s Mollemou vsadil Belgičan vše na silný úvod, zato nizozemský vyzyvatel bojoval – leč neúspěšně – až do cíle. Útok na deváté místo těsně nedotáhl jeho krajan Kelderman. Po osmdesáti hodinách v sedle zůstal za Izagirrem o pouhé dvě vteřiny.

Bauke Mollema (Trek-Segafredo)

Bauke Mollema - smolař 9. etapy Vuelty 2018
Bauke Mollema po předchozí „výhře“ titulu smolaře 9. etapy

Druhý na oblíbené klasice v San Sebastiánu, dvakrát druhý během Vuelty a nyní ještě druhý v souboji o krále hor. Čím delší je příběh druhé poloviny sezóny Baukeho Mollemy, tím víc dřiny a po trochách i smůly obsahuje. Cyklista ze severonizozemského Groningenu byl ve zřejmě nejtěžší zkoušce Vuelty aktivní doslova od začátku do konce a poněkud ironicky mu vedle puntíkaté výhry (minul se s ní o dvanáct bodů) o jedno místečko unikla i etapová desítka. Veškerou odměnou je mu tak dnes výhra na jedné vrchařské prémii – Beixalis -, kvůli níž musel ustát i tempo Miguela Ángela Lópeze, jenž zde předtím nastoupil.

Wilco Kelderman (Team Sunweb)

Wilco Kelderman - smolař 20. etapy Vuelty 2018Z top 10 vypadl Wilco Kelderman po větrné a hromadným pádem ovlivněné šesté etapě. Několikrát píchl. Ani forma nebyla taková, jakou by čekal. Přesto se vysápal zpět. Ve dvacáté etapě využil trápení Gallopina s Izagirrem a zaútočil na jejich pozice. V případě Francouze s úspěchem. K dotažení ofenzívy do úplného konce však troška chyběla. Pouhé dvě sekundy dělí nyní Keldermana od Iona Izagirra. O zázrak se může slušný časovkář a sprinter pokusit na zítřejší prémii, není však pravděpodobné, že Bahrain-Merida dopustí úspěch takového podniku.