Šest hodnocených stoupání, z toho tři první a jedno (cílové Coll de la Gallina) mimořádné kategorie. Takové je menu dvacáté etapy Vuelty, dlouhé pouhých 97,3 kilometrů. Yatesův červený dres může v tomto profilu ohrozit jediný, ovšem neopomenutelný nepřítel. Chaos.

Andorra je jedním z nejmenších států světa. Na rozloze Prahy tu v Pyrenejích žije asi 77 000 lidí, z nichž polovinu tvoří etničtí Katalánci. Dnes hranice ministátu vklíněného mezi Španělsko a Francii postačí pro celou jednu etapu Vuelty. Krom časovek bude letos nejkratší. Ne však vlivem improvizace. Krátká zkouška prakticky bez roviny by měla zaručit atraktivní podívanou a plodnou půdu pro všechny dychtivé po posunu pořadím.

Coll de la Gallina - profil dojezdu 20. etapy Vuelty 2018Trasa etapy bude zamotaná a hned na dvě stoupání se pojede dvakrát. Start hostí Escaldes-Engordany (v jehož okolí se v neolitu usadili první obyvatelé území Andorry) a hned po 1,3 kilometrech začne „dvojka“ Coll de la Comella (4,3 km, 8,7 %). Po sjezdu první výjezd na Beixalis (7,1 km, 8 %, první kategorie). Další v programu budou „jednička“ Ordino (9,8 km, 7,1 %) a Beixalis podruhé. Pátým (potažmo třetím) vrcholem dne bude opět Comella, ovšem z lehčí strany (3,6 km, 6,3 %, třetí kategorie). Etapu uzavře výšlap mimořádné kategorie Coll de la Gallina. Ačkoli se pojede ve zkrácené verzi, 3,5 km do 8,7 % (viz profil), nohy cyklistů i vlivem předchozí přetěžké dřiny zaměstná pořádně.

20. etapa Vuelta 2018 profilVčera až překvapivě aktivní Movistar si pod sebou jen podřezal větev. Kdo se nyní odváží k útočnému pojetí etapy již od prvních kilometrů? Do desítky a pro etapu by rádi jezdci Bory – jedenáctý Buchmann a třináctý Majka. Podobně by měli smýšlet dvanáctý Kelderman a sám desátý Gallopin. Devátý Izagirre se po letos už 86 závodních dnech zdá naladěn defenzivně.

Na pódium by mohli zaútočit Mas a López a povolat do akce top favority. Kruijswijk (17 s před Masem, 31 před Lópezem) a především Valverde (-37 / -51 s) se jeví zranitelnějšími než vedoucí Yates. O krále hor se utkají De Gendt, Maté, Mollema a King, které dělí jen 18 bodů. O Madrid zabojují spurteři. Nejvíce ohrožen bude zřejmě habán Walscheid.

Dvacátá etapa Vuelty 2018 začíná ve 14:54 a celou ji naladíte v přímém přenosu. Na první „jedničce“, Beixalis, by cyklisté měli být kolem 15:27 a pod ní přijde sprinterská prémie. Druhý průjezd Beixalis kolem 16:44 a dojezd středním odhadem v 17:40.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 20 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.