Vrchařská síla pro Sunweb, klasikářská pro Dimension Data

nabor

Druhý týden Vuelty vrcholí, závodí se na klasikách v Kanadě, na ceněném etapáku Tour of Britain a také v Jížních Čechách. Nesmíme však zapomínat i na zákulisní „závody ve zbrojení”, tedy na přestupový trh.

Zkušenost a dravé mládí do Sunwebu

Vrchařská sestava postavená kolem Toma Dumoulina a Wilca Keldermana získá pro příští sezónu dvě významné posily. Tou první je zkušený Ir Nicolas Roche z BMC. Syn slavného Stephena Roche a někdejší vítěz etap na Vueltě, kde byl i pátý celkově, podepsal smlouvu na jeden rok.

Druhou posilou je mladík Robert Power z týmu Mitchelton-Scott, který má v sobě velký potenciál. Ten letos prokázal vítězstvím na závodě Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika. Se Sunwebem podepsal smlouvu na dva roky.

Nicolas Roche
Nicolas Roche

Dimension Data skládá silný klasikářský tým

Se sestavou Dimension Data bude nutné počítat v Ardenských klasikách, jako s jedním z nejsilnějších týmů. Poté co přivedli vítěze Amstelu Gold Race z roku 2013 Romana Kreuzigera a letošního šampióna Michaela Valgrena, posílí tým i vítěz tohoto závodu ze sezón 2012 a 2016 Enrico Gasparotto. Italský matador podepsal smlouvu na jeden rok.

Roman Kreuziger se s oběma závodníky během své kariéry už potkal. S Valgrenem společně působili v týmu Tinkoff, s Gasparottem v Astaně. Všichni tři jsou specialisté hlavně na Amstel, kde letos Valgren v dojezdu porazil Kreuzigera a třetí místo bral Gasparotto. V roce 2016 to byl Gasparotto, který ve sprintu nedal šanci Valgrenovi.

Enrico Gasparotto
Enrico Gasparotto

Přestupy ve zkratce

Tým Trek-Segafredo prochází přestavbou a podle toho vypadá i jejich chování na trhu jezdců. Nově získali Alexe Kirsche (WB-Veranclassic Aqua Protect) a Williama Clarka z EF Education First.

Když byla řeč o EF Education First, ti přivedou do příští sezóny mistra Mexika v časovce, mladíka Luise Villalobose. Jezdec kontinentální stáje Aevolo se k týmu připojí příští rok v červenci. Villalobos má za sebou například osmé místo na letošním závodě Kolem Utahu.

Tým LottoNL-Jumbo prodloužil smlouvu svému skvělému časovkáři Josu Van Emdenovi. Nový kontrakt dostal i Bert-Jan Lindeman. Naopak tým by měl opustit zkušený Robert Wagner, který je spojován se sestavou Fortuneo-Samsic a prací pro Andrého Greipela.

Poslední novinka je spekulace, ve které figuruje mladá hvězda Quick-Stepu Maximilian Schachmann. Vítěz etapy na letošním Giru je spojován s přestupem do týmu Bora-hansgrohe.

Maximilian Schachmann
Maximilian Schachmann