Viviani porazil Sagana ve spurtu a ujal se vedení v závodě

nabor

Druhou etapu Abu Dhabi Tour vyhrál Elia Viviani z týmu SKY a navíc se oblékne do červeného dresu pro vedoucího muže závodu.Dnes nepanovalo takové horko, jako včera, bylo „pouze“ 35°C.

Emirates Palace
Emirates Palace

Start etapy proběhl na okruhu F1 Yas Marina. Odtud se jelo na jih, kde se jezdci po několika kilometrech otočili o 180° a vrátili se zpět k trati Yas Marina. Zde začal delší okruh, který vedl nejdříve doleva a následně na jih až k Emirates Palace. Tady se balík opět otočil o 180° a vrátili se zpět. Znovu projeli kolem okruhu Yas Marina a finiš byl o pár kilometrů dál u nákupního centra Yas Mall.

únik dne
únik dne

Do úniku se pustili Maxim Belkov (Katusha), Daniel Patten (Team Wiggins), Alessandro Bazzana (UnitedHealthcare), Fedrico Zurlo (UnitedHealthcare), Soufiane Haddi (SkyDive Dubai) a Paul Voss (Bora-Argon 18). Paul Voss byl ze závodu diskvalifikován za bezohledné počínání po prémii, kdy ho Zurlo natlačil na obrubník a Voss si to následně šel vyřídit ručně. Na další prémii odpadli z úniku Haddi a Zurlo.

 

Boonenův pád
Boonenův pád

25 km před cílem přišel pád, ve kterém byl i Tom Boonen a byl nucen odstoupit.

13 km před cílem byl únik téměř pohlcen, tak zaútočil Daniel Patten. Za ním se vytvořilo trio Belkov, Rafaa Chtioui (SkyDive Dubai) a Will Clarke z Drapacu. Ti předjeli Pattena a pokusili se odjet pelotonu. Vypracovali si až 10 sekund náskoku, ale peloton je držel na dostřel. Rafaa Chtioui to zkusil podobně jako včera na posledních pár kilometrech sám. Stíhal ho Anton Vorobyev. Tuto dvojici stíhal Fabio Aru.

Viviani
Elia Viviani = nový lídr závodu

2,5 km před cílem byli tito dva závodníci dostiženi a všichni se připravovali na spurt. Kilometr před cílem zkusil nastoupit Daniel Oss, ale Daniele Bennati ho nenechal odjet a rozjel spurt pro Petera Sagana, ale Elia Viviani byl silnější a opanoval dnešní dojezd. Navíc se dostal do čela průběžného pořadí, díky tomu, že se Guardini dnes spurtu neúčastnil. Třetí byl v cíli Fabio Sabatini z Etixxu.

 

Pořadí etapy

Abu Dhabi Tour 2015 Jezdec Tým Čas
1 Elia Viviani SKY 3:02:07
2 Peter Sagan Tinkoff-Saxo ,,
3 Fabio Sabatini Etixx-Quick Step ,,
4 Luka Mezgec Giant – Alpecin ,,
5 Lukasz Wisniowski Etixx-Quick Step ,,
6 Andrea Palini Skydive Dubai ,,
7 José Joaquin Rojas Movistar ,,
8 Christopher Latham Team Wiggins ,,
9 Marco Canola UnitedHealthcare ,,
10 Michael Schwarzmann Bora-Argon 18 ,,

Celkové pořadí