Prvním etapovým vítězem na Abu Dhabi Tour je Andrea Guardini

nabor

Historicky prvním vítězem etapy na Abu Dhabi Tour je Andrea Guardini z Astany.

Dnes ve Spojených Arabských Emirátech panovaly teploty okolo 46°C!

únik dne
Dnešní únik ve složení Jim, Thompson, Bazzana, Clarke, Mancebo a Voss

Do úniku se dostala šestice odvážlivců. Byli jimi Paul Voss (Bora-Argon 18), Songezo Jim (MTN-Qhubeka), William Clarke (Drapac), Francisco Mancebo (Skydive Dubai), Alessandro Bazzana (UnitedHealthcare), Michael Thompson (Wiggins). Dokázali si vypracovat téměř 5 minut náskoku, ale poslední dva jmenovaní z této skupinky postupně vypadli. Následoval je i Clarke a neúnavný Mancebo pokračoval. Jediný, kdo s ním jen tak tak držel krok byl Paul Voss.

 

 

peloton
Monotónní prostředí dnešní etapy

V pelotonu jely ostré tempo týmy Astana a SKY a to si vybíralo svoji daň. Velké problémy měl Peter Sagan v dresu mistra světa, jel na úplném chvostu balíku.

Obě rychlostní prémie vyhrál Paul Voss a zítra si obleče černý dres, pro nejlepšího jezdce na prémiích. Po druhé prémii svěsil nohy a stáhl se zpět. V úniku setrvával pouze devětatřicetiletý Mancebo.

33 kilometrů před cílem zaútočil tunisský mistr Rafaa Chtioui z týmu Skydive Dubai. Projel kolem svého kolegy Manceba a ten si oddechl, že si může orazit a vrátit se do balíku. Rafaa Chtioui jel velmi dobře a 18 km před cílem měl náskok 2:10 minuty a v pelotonu propukla panika. Nyní stahovali především jezdci týmu Lampre.

15 kilometrů před cílem měl Chtioui náskok stále 2 minuty, ale nakonec se na čelo nasypal tým SKY a především Leopold König. 10 km před cílem nastoupil Philippe Gilbert, držel se ho Paolo Tiralongo, ale tým Giant-Alpecin zalepil mezeru. Náskok Chtiouiho rychle klesl pod 30 sekund.

3 km před cílem měl tunisský mistr stále slušný náskok 20 vteřin a mohl doufat ve výhru. Marcel Kittel rozjížděl spurt pro Luku Mezgece. Chtioui byl dojet a rozhodovalo se ve spurtu a velké hvězdy ho rozjížděly.Mimo Kittela to byly i hvězdy SKY, Astany, Alejandro Valverde a hlavně Peter Sagan.

Neuspořádaný a zmatený dojezd ovládl Andrea Guardini, před Tomem Boonenem a Danielem Bennatim.

 

Pořadí etapy

Abu Dhabi Tour 2015 Jezdec Tým Čas
1 Andrea Guardini Astana 4:21:11
2 Tom Boonen Etixx-Quick Step ,,
3 Daniele Bennati Tinkoff-Saxo ,,
4 Andrea Palini Skydive Dubai ,,
5 Marco Canola UnitedHealthcare ,,
6 Edwin Avila Colombia ,,
7 Elia Viviani SKY ,,
8 José Joaquin Rojas Movistar ,,
9 Michael Schwarzmann Bora-Argon 18 ,,
10 Luka Mezgec Giant – Alpecin ,,