Vítězství v poslední etapě Abu Dhabi Tour vybojoval Mark Cavendish

Poslední etapa závodu Abu Dhabi Tour, dlouhá 143 km, se celá odkroužila na závodním okruhu Yas Marina. Okruh jinak určený pro jezdce Formule 1 dnes již podruhé, stejně jako loni, hostil závodníky cyklistického pelotonu.

Profilem tedy naprosto rovinatá etapa, ostatně jak je v těchto zemích na arabském poloostrově obvyklé, nedávala šanci jinému než spurterskému souboji z balíku. Tento očekávaný scénář se snažila narušit pětice uprchlíků Kristian House (One Pro Cycling), Fredrik Frisson (Lotto-Soudal), Sergey Firsanov (Gazprom-Rusvelo), Michal Paluta (CCC Sprandi) a Yauhen Sobal (Minsk). Zhruba 15 km před cílem se před balík vydal ještě Floris Gerts (BMC). Všechny úniky, ale byly staženy nejpozději kolo před cílem. Celkem jezdci zvládli 26 okruhů.

Nejrychlejším mužem byl dnes Mark Cavendish, který měl k pomoci skvělý týmový vláček. Ten se zadrhl jen na chvíli, právě když se mezi jezdce týmu Dimension Data dostal John Degenkolb (Team Giant-Alpecin). Degenkolb se octl na nevýhodné pozici mezi hvězdným rozjížděčem spurtů Markem Renshawem a právě Markem Cavendishem. Degenkolb nechtěl začít spurtovat moc brzy a tak se otáčel a váhal. V ten okamžik se trochu vzdálil Australan a na moment to vypadalo, že si pojede pro vítězství. Proto už Degenkolb nemohl na nic čekat a vzal za to, což vedlo jen k tomu, že rozjel sprint pro “Cavu”. Vítězný sprint! Za ním dojeli italští rychlíci Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) a Elia Viviani (Sky).

Mark Cavendish získal druhé vítězství na letošním ročníku a získal i zelený dres v bodovací soutěži. Celkovým vítězem se stal Estonec Tanel Kangert (Astana Pro Team), vítěz včerejší etapy na Jebel Hafeet. Čtvrtou etapu dokončil ve stejném čase jako vítěz a uhájil tak 21 vteřinový náskok před Nicholasem Rochem. Jako celkově třetí je ve výsledkové listině veden Diego Ulissi (Lampre-Merida) +00:43.