nabor

Stefano Oldani (Alpecin-Fenix) vyhrál spurt tří uprchlíků ve finiši 12. etapy letošního Gira v Janově. Juan Pedro López (Trek-Segafredo) zůstává nadále celkovým lídrem závodu, s 12 vteřinami na Richarda Carapaze (Ineos-Grenadiers) a João Almeidu (Quick-Step Alpha Vinyl).

Nejdelší etapa Giro d’Italia 2022 z Parmy do Janova, dlouhá 204 kilometrů, vedla po 11 letech opět přes Passo del Bocco, kde všichni účastníci vzpomněli na tragickou smrt Woutera Weylandta.

Více než dvacetičlenný únik se vytvořil až po 70 kilometrech, po první sprinterské prémii právě ve stoupání na Passo del Bocco. Tým Alpecin-Fenix do něj dostal jako jediný tři jezdce – Mathieu van der Poela, Stefana Oldaniho a Oscara Riesebeeka, čehož nakonec využili k útoku Stefana Oldaniho v dalších dvou stoupáních na La Collettu a Valico di Trensasco.

Na vrcholu La Colletty si před velkou čelní skupinu vyjel Lorenzo Rota (Intermarché-Wanty-Gobert) pro vrchařské body. Přidali se k němu Stefano Oldani a Gijs Leemreize  (Jumbo-Visma) a vzdálili se zbytku úniku až na jednu minutu. Stíhala je sice skupina Buitrago, Kelderman, Hamilton, a Mollema. Podařilo se jí v posledním kopci stáhnout náskok na 35 sekund, ale v dojezdu do Janova to byla opět téměř minuta.

Na posledním kilometru Leemreize podnikl první útok, ale Oldani rychle mezeru smazal a trio svedlo v závěrečných metrech taktickou sprinterskou bitvu. Jezdec Jumbo-Visma znovu jako první vypálil 200 metrů před cílem, ale vyšel naprázdno – předjeli jej oba soupeři.

/zdroj obrázku: cyclingnews.com, Getty Images/

12. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.