nabor

Další spurterský triumf Arnauda Démara vidělo dnes italské Cuneo. Skupina rychlíků sice dojela čtyřčlenný únik téměř na poslední chvíli, ale došlo na očekávaný scénář. A v něm měl opět nejlepší nohy třicetiletý Francouz. Druhý skončil Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious) a třetí pravděpodobně zklamaný Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl). V celkové klasifikaci na čelních místech zůstalo vše při starém.

Třináctá etapa Giro d’Italia 2022. Pouhých 150 kilometrů od pobřeží Ligurského moře, ze slavného Sanrema, přes Ligurské Alpy na sever do Cunea. Etapa, ve které „stačilo“ přejet jeden desetikilometrový kopec se sklonem 6,7% (Colle di Nava), a pak mohla opět vzplanout bitva spurterských vláčků.

Únik ve složení Nicolas Prodhomme (AG2R), Filippo Tagliani (Drone-Hopper Androni Giocatolli), Julius van den Berg (EF-Easy Post), Mirco Maestri (Eolo-Kometa) a Pascal Eenkhoorn (Jumbo-Visma) měl na vrcholu Colle di Nava na peloton náskok 6 minut. Poté začala pro domestiky týmů se silnými sprintery tvrdá práce stahování již jen čtyř uprchlíků. Věc se podařila až na posledním kilometru. V chaotickém finiši se nejlépe zorientoval Arnaud Démare ve fialovém trikotu lídra bodovací soutěže, Phil Bauhaus to měl těsně a Marku Cavendishovi už chybělo pár decimetrů. V bodovací soutěži nad ním Arnaud Démare vede již o 117 bodů.

/zdroj obrázku: cyclingnews.com, Getty Images/

13. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.