Spekulace se nepotvrdily a vítěz letošní Tour de France Geraint Thomas prodloužil smlouvu se Sky. Velšský borec podepsal tříletou smlouvu a v sestavě Britského týmu zůstane do roku 2021.

Jezdec z Cardiffu je ve Sky už od roku 2010, kdy tým vznikl. Od té doby se vypracoval v jednu z klíčových postav a ikon britské cyklistiky. Kariéru začal v sezóně 2008 v Barloworldu, na jehož troskách právě Sky vzniklo.

V roce 2010 se stal mistrem Velké Británie a postupně začal růst v jednoho z nejdůležitějších mužů týmu. Během své kariéry ovládl dvakrát Bayern Rundfahrt, podmanil si etapy na Tour Down Under i Kolem Romandie, také se dvakrát stal vítězem Kolem Algarve a v roce 2016 vyhrál i Paříž-Nice, také překvapil výhrou na E3 Harelbeke.

V posledních letech se přeorientoval na celková pořadí. Loni ho z Gira vyřadil pád, ale ovládl závod Kolem Alp. V témže roce jel i Tour a poprvé se oblékl do žlutého dresu po vítězné časovce v Düsseldorfu. I z Tour ho vyřadil pád.

Letos vyhlásil útok na Tour de France. Vyhrál Critérium du Dauphiné i mistrovství Velké Británie v časovce. Na Tour se nejprve dělil o roli lídra s Chrisem Froomem, ale po vítězstvích v etapách na La Rosiére a Alpe d′Huez upevnil svoji pozici lídra, kterou utvrdil v posledním týdnu v Pyrenejích.

Svoje vedení uhájil až do Paříže a navázal na čtyři triumfy Chrise Frooma a výhru Bradleyho Wigginse a jako třetí Brit ovládl Tour de France.

Po Tour se vynořily spekulace, že o Thomase mají zájem v BMC i v Treku. Především zájem týmu BMC byl enormní a zdálo se, že by Thomas mohl působiště změnit. Nakonec se tak nestalo a dvaatřicetiletý Velšan zůstane v barvách Sky minimálně další tři roky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.