Vítěz Tour de France prodloužil smlouvu se Sky

nabor

Spekulace se nepotvrdily a vítěz letošní Tour de France Geraint Thomas prodloužil smlouvu se Sky. Velšský borec podepsal tříletou smlouvu a v sestavě Britského týmu zůstane do roku 2021.

Jezdec z Cardiffu je ve Sky už od roku 2010, kdy tým vznikl. Od té doby se vypracoval v jednu z klíčových postav a ikon britské cyklistiky. Kariéru začal v sezóně 2008 v Barloworldu, na jehož troskách právě Sky vzniklo.

V roce 2010 se stal mistrem Velké Británie a postupně začal růst v jednoho z nejdůležitějších mužů týmu. Během své kariéry ovládl dvakrát Bayern Rundfahrt, podmanil si etapy na Tour Down Under i Kolem Romandie, také se dvakrát stal vítězem Kolem Algarve a v roce 2016 vyhrál i Paříž-Nice, také překvapil výhrou na E3 Harelbeke.

V posledních letech se přeorientoval na celková pořadí. Loni ho z Gira vyřadil pád, ale ovládl závod Kolem Alp. V témže roce jel i Tour a poprvé se oblékl do žlutého dresu po vítězné časovce v Düsseldorfu. I z Tour ho vyřadil pád.

Letos vyhlásil útok na Tour de France. Vyhrál Critérium du Dauphiné i mistrovství Velké Británie v časovce. Na Tour se nejprve dělil o roli lídra s Chrisem Froomem, ale po vítězstvích v etapách na La Rosiére a Alpe d′Huez upevnil svoji pozici lídra, kterou utvrdil v posledním týdnu v Pyrenejích.

Svoje vedení uhájil až do Paříže a navázal na čtyři triumfy Chrise Frooma a výhru Bradleyho Wigginse a jako třetí Brit ovládl Tour de France.

Po Tour se vynořily spekulace, že o Thomase mají zájem v BMC i v Treku. Především zájem týmu BMC byl enormní a zdálo se, že by Thomas mohl působiště změnit. Nakonec se tak nestalo a dvaatřicetiletý Velšan zůstane v barvách Sky minimálně další tři roky.