Veterán Brent Bookwalter se prosadil v Utahu do Snowbasin Resortu

nabor

Zkušený Brent Bookwalter (BMC Racing) dokázal v závěru ve stoupání do Snowbasin Resortu našetřit nejvíce sil a ve finiši přespurtovat Kanaďana Jamese Piccoliho (KHS Pro Cycling). Ten nakonec skončil třetí, když jej dokázal pokořit ještě Sepp Kuss (Rally Cycling).

Druhá etapa závodu Kolem Utahu byla ještě náročnější než ta první. Na svých 151,1 kilometrech měla tři vrchařské prémie. Start byl situován do Brugham City. Cíl byl umístěn ve Snowbasin Resortu ve více než 1900 metrech nad mořem.

Jezdci se ihned po startu vydali k vrchařské prémii na Sardine Canyon. Ihned se vydal vpřed Joey Rosskopf (BMC Racing Team), který si dokázal dojet pro prémii. Následovaný byl Rubenem Companionim (Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear) a Jacobem Rathem (Jelly Belly-Maxxis).

Při sjezdu ujel Rosskopf, ke kterému se přidali ještě Marco Canola (Nippo-Vini Fantini) a Oscar Clark (Holowesko-Citadel). Borci získali náskok od 55 sekund až ke konečnému náskoku 5:10. To bylo 75 kilometrů před cílem. V tu dobu se na čele pelotonu střídali stáje Rally Cycling, Caja Rural-Seguros a Axeon, které měli zájem na etapovém vavřínu.

Únik se rozpadl při výstupu na druhou prémii dne – North Ogden Divide. Rosskopf z celé trojice byl nejlepším vrchařem a pro prémii si dojel, ve sjezdu si udržoval Američan ještě nepatrný náskok, který se rozplynul ve stoupání do Snowbasin Resortu.

V závěrečném kopci zaútočil Adam De Vos (Rally Cycling), který si udržoval desetisekundový náskok na favority jedoucí na celkové pořadí. Přibližně 144 metrů před cílem jeho útok skončil. Neilson Powless (Axeon Hagens Berman) se pokusil o atak, ale byl rychle zpacifikován Kussem. Na opačné straně silnice se k náporu na hranici jednoho kilometru před páskou odhodlal James Piccoli. Bojoval statečně a dovezl si náskok přibližně 100 metrů před pásku. Jenže za ním se strhla bitva mezi Kussem a Brentem Bookwalterem. Třiatřicetiletý Američan měl pevnější nohy a dokázal přespurtovat nejen borce ze stáje Rally Cycling, ale i Kanaďana Piccoliho, které nakonec skončil až třetí.

Zítra se pojede časovka, která bude měřit pouhých 9 kilometrů, ale pojede se ve vysokých nadmořských výškách, takže se bude opravdu na co koukat. Start by měl být v nadmořské výšce 2250 metrů nad mořem a cíl až ve 2700 metrech nad mořem.

Pořadí druhé etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 3:38:12
2 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling
3 James Piccoli (Can) Elevate – KHS Pro Cycling
4 Francisco Mancebo (Spa) Hangar 15 Bicycles 0:00:02
5 Kyle Murphy (USA) Cylance Cycling 0:00:03
6 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
7 Robert Britton (Can) Rally Cycling
8 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:04
9 Jonny Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
10 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:05

Celkové pořadí

# Rider Name (Country) Team Result
1 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling 8:35:01
2 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
3 James Piccoli (Can) Elevate – KHS Pro Cycling
4 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:02
5 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
6 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
7 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman
8 Kyle Murphy (USA) Cylance Cycling
9 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
10 Robert Britton (Can) Rally Cycling