Vedoucím mužem po prvním dnu závodu Coppi e Bartali je Lilian Calmejane

nabor

První den závodu Settimana Internazionale Coppi e Bartali byl rozdělen do dvou etap – jedné zvlněné etapy a třináctikilometrové týmové časovky. V úvodní etapě 1a slavil únik, kdy Laurent Pichon přespurtoval Liliana Calmejana a v etapě 1b zvítězil tým CCC o dvě sekundy před týmem Sky.

etapa 1a

Na trase dlouhé 97 kilometrů se vytvořil únik až po třiceti kilometrech. Jeho součástí byl i Laurent Pichon a Lilian Calmejane. Tato dvojice se dokázala od zbytku úniku odtrhnout na posledním stoupání přibližně šestnáct kilometrů před cílem. Zbytek úniku byl pohlcen stále zrychlujícím pelotonem, který táhl tým Sky. Sky, který má v závodě pouze šest jezdců, což je ze všech týmů nejméně, udával tempo pro pravděpodobně nejsilnějšího spurtéra v závodě Eliu Vivianiho. Avšak na únik dnes již nikdo nedosáhl. Spurt vyhrál Laurent Pichon před Lilianem Calmejanem a peloton přivedl do cíle právě Viviani.

[cyklostat id=“Settimana-Internazionale-Coppi-e-Bartali“ etapa=“1a“ rok=“2017″ nadpis=“Coppi e Bartali 2017, pořadí 1a. etapy“]

etapa 1b

Odpoledne se všech 50 týmů postupně vydalo na trať třináctikilometrové týmové časovky. Může se jednat o jednu z rozhodujících etap v celém závodě, jelikož odstupy budou na konci pravděpodobně velmi malé. Klíčová bude avšak hlavně zítřejší královská etapa. Závodníci budou překonávat hned pět kategorizovaných stoupání a to na 130 kilometrech.

Coppi e Bartali, 2. etapa - profil
profil zítřejší etapy

Týmovou časovku vyhrál polský kontinentální tým CCC. Na druhém místě skončil tým Sky, který zaostal o dvě sekundy. Tým povede za celkovým triumfem Ian Boswell a Tao Geoghegan Hart, když Kenny Elissonde ztratil v úvodní etapě jednu minutu. Třetí skončilo Direct Energie. To vyhouplo Liliana Calmejana do průběžného vedení.

[cyklostat id=“Settimana-Internazionale-Coppi-e-Bartali“ etapa=“1b“ rok=“2017″ nadpis=“Coppi e Bartali 2017, pořadí 1b. etapy“]