Valverde ovládl královskou etapu na Baskicku

Alejandro Valverde (Team Movistar) vyhrál 5. etapu Kolem Baskicka, poté co se dokázal udržet svými soupeři a závěru je suverénně přespurtovat. Poraženými byli Romain Bardet (AG2R) a Rigoberto Uran (Cannondale).

Do úniku dne se dostalo hned 18 jezdců Fraile, Niyonshuti (Dimension Data), Moinard, Wyss (BMC), Mohoric, Durasek (UAE Team Emirates), Lutsenko (Astana), Machado (Katusha-Alpecin), Lobato (LottoNL-Jumbo), Ten Dam (Sunweb), Monfort (Lotto Soudal), Howes, Škujinš (Cannondale-Drapac), Montaguti (AG2R-La Mondiale), Mas (Caja Rural), Leturnier a Bagot (Cofidis).

Peloton si takto početnou skupinu pochopitelně nenechal příliš odjet a celý den ji nepustil na více než 1:40. Závod byl opět pospolu 60 kilometrů před cílem, záhy poté ale zaútočili Ten Dam a Fraille a na čele závodu se dokázali udržet až pod cílový kopec.

V polovině stoupání na Usartzako z pelotonu nastoupil Michael Woods (Cannondale) a chytli se ho Contador (Trek), Henao (Sky) a Valverde. Skupina za nimi je krátce poté dojela, což se ale nelíbilo Woodsovi a Meintjesovi (UAE Team Emirates). Duo si záhy vytvořilo náskok 15 vteřin a dojelo spolu až na vrchol. A až tam si je docvakla pětice Contador, Valverde, Uran, Sánchez (BMC) a Bardet (AG2R).

O šanci na vítězství přišel v úplném závěru Sami Sánchez, když tesně před Flamme Rouge spadl. Alejandro Valverde si pak dojel pro „klidné“ vítězství a dres pro vedoucího jezdce. Zítra nás čeká závěrečná časovka, která rozhodne o vítězi Vuelta Ciclista a Pais Vasco 2017.

[cyklostat id=“Vuelta-Ciclista-al-Pais-Vasco“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Baskicka 2017, pořadí 5. etapy“]