V první etapě Abu Dhabi Tour se spurtovalo, nejrychlejší byl Giacomo Nizzolo

nabor

Giacomo Nizzolo (Trek Segafredo) zvládl nejlépe úvodní etapu Abu Dhabi Tour, když dokázal v závěrečném spurtu porazit takové velikány závěrečných metrů jakými bezesporu jsou v cíli druhý John Degenkolb (Giant Alpecin) a třetí Mark Cavendish (Dimension Data).
První etapa závodu kolem Abu Dhabi se jela v okolí Madinat Zayedu a měřila rovných 147 kilometrů. Trať byla krásná, rovinatá a tak se nepředpokládal jiný závěr než sprint všech největších es, jenž dosahují nejvyšší rychlosti právě v závěrečných metrech.

Průběh závodu byl velmi rychlý, neboť i některé televizní společnosti, které měly část závodu v plánu vysílat, byly překvapené, že v momentě připojení přenosu do cíle závodníkům zbývalo pouhých 20 kilometrů.

O tempo se především starala čtveřice uprchlíků ve složení: Michael MatthewsJens Keukeleire (oba Orica-BikeExchange), Gatis Smukulis (Astana) a Dion Smith (ONE Pro).

Vedoucí borci měli místy až 5 minutový náskok, ale na čele jedoucí stáje Dimension Data, Team Sky, Lotto-Soudal a Giant Alpecin  ho postupně snižovaly. Ještě zmíněných 20 kilometrů do cílové pásky měla vedoucí skupina k dobru 2:16. V tu chvíli se na čelo pelotonu propracoval tým Trek Segafredo a náskok se začal rozplývat ještě rychleji. Přibližně deset kilometrů před cílem byl odstup balíku za vedoucí skupinou pouze 45 vteřin. Po dalších třech kilometrech bylo po úniku.

Nakonec tedy došlo ke předpokládanému sprintu. Mark Renshaw se snažil rozjet spurt pro svého kolegu Cavendishe, ale ten nebyl za jeho kolem, ale asi 200 metrů před cílem byl zhruba na čtvrtém místě za Nizzolem a Degenkolbem. Když Renshaw svěsil, bylo jasné, že si to rozdá tato trojice. Nejlepší postavení měl Giacomo Nizzolo, který do cílové pásky před sebe nikoho nepustil. To stejné lze říci i Johnu Degenkolbovi i Marku Cavendishovi, jenž dojeli na druhém, resp. třetím místě.

[cyklostat id=“Abu-Dhabi-Tour“ etapa=“1″ rok=“2016″ nadpis=“Abu Dhabi Tour 2016, pořadí 1. etapy“]