Sagan obhájil titul mistra světa

nabor

Peter Sagan dokázal obhájit titul mistra světa. V dojezdu porazil Marka Cavendishe a Toma Boonena. Jediný Čech, který dojel do cíle byl Zdeněk Štybar.

Dnes v Kataru panovalo obrovské vedro + 36°C. Hned v úvodu se oddělila skupina Bryan Steven Ramirez (Kolumbie), Sergiy Lagutki (Ukrajina), Nick Dougall (JAR), Rene Corella (Mexiko), Natnael Berhane (Eritrea), Ryan Roth (Kanada) a Anass Ait El Abida (Maroko). Jejich maximální náskok byl přes 11 minut.

180 kilometrů před cílem odpadl Rene Corella, peloton v tu chvíli najel do bočního větru, zrychlil tempo a balík se začal trhat. Svou vinu na tom měly týmy Velké Británie, Belgie a Norska. Španělé museli zachraňovat situaci v druhé skupině, společně s Francií.

Ztrácela velká jména

Caleb Ewan odpadl a Tom Dumoulin měl defekt obou kol. Na čele nebyli ani Nacer Bouhanni, Arnaud Démáre, Marcel Kittel, Zdeněk Štybar nebo André Greipel. Na čele se prezentovali jezdci jako Matthew Hayman, Sam Bennett, Elia Viviani, Greg Van Avermaet, Tom Boonen, Mark Cavendish, Alexander Kristoff, John Degenkolb, Michael Matthews, Daniele Bennatti a všichni tři Slováci.

Belgická skupina si během chvíle vypracovala 1:15 na skupinu Štybarovu, kde spadl Luka Mezgec a odstoupil. Do stejného pádu se přimotal i další favorit – Fernando Gaviria a také opustil závod.

Z úniku kvůli pádu vypadl Ramirez, ale dokázal se vrátit. Ovšem zezadu letěli pronásledovatelé vedeni jezdci Belgie a 145 kilometrů před cílem bylo po úniku. Mezitím se z čelní skupiny vrátil ke Greipelovi Degenkolb.

Aktivní Belgie

120 kilometrů před cílem najela na okruhy čelní skupina se Saganem, Cavendishem, Boonenem, Kristoffem, Vivianim, Nizzolem nebo Van Avermaetem. Minutu a sedm vteřin poté najela na okruhy druhá skupina, kde byli i Štybar, Bouhanni, Kittel, Degenkolb nebo Greipel.

Ovšem na okruzích tempo zvýšila Belgie, v úniku dne měla šest jezdců. Na čele se točila čtyřka Oliver Naesen, Jens Keukeleire, Daniele Bennatti a Jasper Stuyven. V čelní skupině se drželi i jezdci z původního úniku Dougall, Roth, Ait El Abida a Berhane. Skupina měla celkem 26 jezdců.

Za nimi byla skupina Štybarova, ale zde jediný jezdec, který chtěl něco udělat, byl John Degenkolb. Jeho snahy mu kazil především Jens Debusschere a z tempa sešlo úplně, když Degenkolb s Kittelem odstoupili ze závodu a ztráta začala výrazně narůstat.

Poslední kilometry

5 kilometrů před cílem se začalo nastupovat. Zkusil to Terpstra, za ním byli Avermaet s Haymanem a nic z toho nebylo. Na čelo proto najel Michael Kolář a udával tempo. 2,5 kilometru před cílem nastoupil druhý Nizozemec Tom Leezer a vypracoval si slušný náskok. Za ním museli jet Norové, ale Leezer zvyšoval svůj náskok. K Norům přijela i Belgičani, přesto Leezerův náskok klesal velmi pomalu. Bohužel pro něj  najeli na čelo také jezdci Itálie a rozjeli spurt.

První začal spurtovat Tom Boonen a vypadalo to nadějně, jenže pak se na druhé straně vynořil Mark Cavendish a byl blízko triumfu on. Nakonec se přes oba dokázal dostat obhájce prvenství Peter Sagan a zvítězil.

Do cíle se dostalo jenom 53 závodníků. Zdeněk Štybar jako 45. se ztrátou 5:26.

[cyklostat id=“Championnats-du-Monde-UCI–UCI-World-Championships-Road-race“ etapa=“0″ rok=“2016″ nadpis=“Mistrovství světa 2016 silniční závod mužů 2016″]

9 KOMENTÁŘE

 1. Začínám mít podezření, že pan Moravec je asi úplný kretén.
  Vyjadřuje se jak vidlák z Moravy, jeho články nejsou ničím zajímavé a z hlediska slohu se jedná o terorismus. Kokot s copem…

 2. Je každého věc, co si myslí a jaký má názor, nechceme tu být jako na jiných webech, kde se lidi budou bezdůvodně hádat!

 3. je mi moc líto že i u tak krásného a taky tvrdého sportu se vyskytují i nedonošené paka se svým názory.
  To nejsou ani nacionalisti ale utracení hodné zrůdy- Co může mí někdo z lůzy proti takové osobnostii jakou
  bezesporu Sagan je a který SLOVÁKŮM závidí právem celý cyklistický svět a taky rozumná část ? Čechu

  • Pane KONVIČKO, slovní spojení, cituji: „utracení hodné zrůdy“ je celkem silné. Zvláště vůči odpůrcům Petera Sagana, jejichž asympatie je naprosto logická. Zesměšňování hostesky na Flandrech, kterou štípl do zadku, růžky které udělal Tomu Skujinsovi na oficiální fotografii, poté co Skujins dosáhl svého životního úspěchu, či neustálé předvádění a neochota spolupracovat, to vše dělá ze Sagana člověka, kterého zkrátka rádi nemáte. Vaše naprostá ignorance a neschopnost napsat krátký text bez chyb je srovnatelná s vaším jmenovcem Martinem Konvičkou.

 4. Tenhle závod mě tak naštval, že jsem si dal trojnásobnou dávku trávy

Comments are closed.