V Polsku překvapivě vyhrál Martinelii

nabor

Davide Martinelli (Etixx – Quick Step) překvapil všechny spurtery, když vyrazil v závěrečné rovince vpřed a dojel si tak pro etapový vavřín. Na čtvrtém místě byl klasifikován nejlepší z Čechů Zdeněk Štybar.

Tradiční začátek závodů Kolem Polska se uskutečnil ve Varšavě. Start byl v nedalekém Radzyminu. Poté se cyklisté přesunuli do ulic hlavního města Polska, kde absolvovali 8 okruhů. Celkem trať měřila 138 kilometrů.

Do úniku se dostala šestičlenná skupina: Alessandro De Marchi (BMC), Marc Fournier (FDJ), Jonas Koch (Verva Activejet), Jaroslaw Marycz (CCC), Szymon Rekita (Polsko) Peter Williams (One Pro cycling). Únik získal až 3:40, ale to bylo maximum. V ulicích Varšavy se začal náskok tenčit.

Když už se zdálo, že bude vedoucí skupina sjeta, vydal se vpřed trápit peloton De Marchi. Ještě na chvíli se k němu připojil Marycz, ale to bylo vše. Po dojetí se od pelotonu oddělil jiný člen stáje CCC a to přímo její lídr Maciej Paterski. Ani jeho pokus však neměl dlouhého trvání.

Nakonec se očekával závěrečný spurt. Jenže k němu nedošlo. Přibližně 2 kilometry před cílem vyprovokoval peloton Michal Kwiatkowski (Team Sky). Toho se snažili držet Gilbert, Štybar a Martinelli. Polskému borcovi se nepodařilo ujet. Ovšem Davide Martinelli měl dost sil a přibližně 500 metrů před cílem zaútočil a dovedl svůj stroj až k etapovému vítězství.

Za ním se strhla bitva o druhé místo, kterou vyhrál Martinellův stájový kolega Fernando Gaviria Rendon. Úspěch Etixxu podtrhl čtvrtým místem Zdeněk Štybar. Mezi se dokázal vklínit pouze Caleb Ewan z ORICY.

https://www.youtube.com/watch?v=vPCm_1aNc78

Pořadí 1. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Davide Martinelli (Ita) Etixx – Quick-Step 3:01:10
2 Fernando Gaviria (Col) Etixx – Quick-Step
3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
4 Zdeněk Štybar (Cze) Etixx – Quick-Step
5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
7 Kévin Reza (Fra) FDJ
8 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky
9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
10 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida
21 Leopold König (Cze) Team Sky
25 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
84 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
85 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team