V Nancy by se o výhru měli poprat spurteři

nabor

Měli, ale jisté to rozhodně není. Pouhých patnáct kilometrů od cíle se totiž nachází vrchol Côte de Maron (3,2 km, 5 %). Na metě 1,8 kilometrů se pak silnice v mírném klesání zúží a případný sprint proto bude ve znamení chaosu.

Start se vrátí proti proudu včerejší etapy, snad aby byla zmírněna historická nespravedlnost, kdy téměř dvousettisícová Remeš není hlavním městem departementu Marne na úkor čtvrtinového Châlons-en-Champagne. Město, které si díky géniu Nicolase Apperta můžete připomenout kdykoli v obchodě sáhnete po sklenici plné trvanlivých dobrot, dostane svůj prostor pro prezentaci až na 37,5. kilometru. Peloton bude pokračovat stále k východu, až dorazí na čtvrtou kategorii Côte de Rosières (1 km, 7 %).

Mapa závěrečných kilometrů 4. etapy Tour de France 2019 (Nancy)Třiatřicet kilometrů před cílem si budeme moci prohlédnout Moselu, řeku s příchutí zítřka (pramení totiž ve Vogézách). Osmnáct kilometrů od cíle se najede na Côte de Maron (3,2 km, 5 %) a spurterské týmy zkusí tempem anulovat útoky. Pokud se jim to podaří, dva kilometry od pásky je čekají nové nástrahy – kruhový objezd a zmiňovaná zatáčka „Z“ po úzké lehce klesající silnici. Poslední drobná úprava směru přijde na 270 metrech. Cílová rovinka je umístěna u rugbyového stadionu Stade Matter, stranou historického centra města, jež už 36 let chrání UNESCO. Zásluhu na tom má hlavně Place Stanislas, zbudované v srdci Lotrinského vévodství za Stanislava I. Leszczyńského, mj. otce francouzské královny Marie Leszczyńské.

Profil 4. etapa Tour de France 2019Elia Viviani versus Dylan Groenewegen. Dnes by už na souboj dojít mělo. Do hry se bude chtít dostat rovněž Caleb Ewan, který v první etapě nevybral správnou stopu. Peter Sagan se popere o svou dvanáctou výhru na Tour, jíž by zobjemnil 17bodový zelený polštář.

Matthews byl v Épernay silný a stejně jako Colbrelli, Nizzolo, Kristoff a Trentin se na pódium klidně může také probít. U Stuyvena, Laporta, Greipela, Pasqualona, Bonifazia, Corta či jezdce, na něhož vsadí Kaťuša (tedy Debusschereho, Zabela nebo Hallera), by už šlo o solidní překvapení. Útokem by se mohl zkusit prosadit De Gendt, Mohorič či Naesen, pamětlivi však budou nadcházející náročnější a pro únik slibnější etapy.

Čtvrtá etapa Tour de France 2019 začíná ve 12:10. Přenosy v téže chvíli. Dojezd odhadován na 17:23.

Tipovací soutěž