V Janově první šance pro spurtery

nabor

První hromadnou etapu uvidí dnes Giro d’Italia 2015. 177 kilometrů z Albengy do Janova poskytne převážně rovinu, ovšem také první vrchařskou prémii.

Převážně na severozápad zamíří peloton, který se nadále bude nacházet v severozápadfním přímořském regionu Ligurie, jehož je cílové město Janov centrem. Jezdcům by mělo foukat do zad za opětovně příjemného slunečného počasí s teplotami kolem dvacítky.

profile-02 giroTématem dnešní etapy bude vedle očekávaného hromadného dojezdu i první únik. Jednak se dočkáme prvního náznaku, kteří jezdci budou na letošním Giru chtít oslňovat svou odvahou v soubojích s pelotonem, za druhé půjde i o zisk vrchařského trikotu. Jediné klasifikované stoupání, „čtyřka“ v Pratozanino, přijde 53 kilometrů před cílem.

Jinak ale bude etapa ve znamení týmového stahování odvážlivců, ukázky nejlepších světových vlaků a nejrychlejších mužů. Jedním takovým, trochu rozzuřeným a velmi silným, je André Greipel. Tým Lotto-Soudal mu zajistil pro Giro skvělý podpůrný tým, samozřejmě včetně grandtourového maratonce z Beskyd Adama Hansena. Výtečnou tempařskou sestavu ovšem přivezl také Trek pro Giacoma Nizzola, který bude spolu s Modolem v dresu Lampre hlavní italskou kartou.

Mírným překvapením by byl úspěch jiného z Italů, Elii Vivianiho, jenž je velmi rychlý, ovšem v týmu Sky se jede hlavně na Richieho Portea. Z černých koní musíme ale zmínit i jednoho Slovince a to Luku Mezgece. Giant tradičně disponuje excelentní rovinářskou sestavou včetně třeba Geschkeho a Arndta, kteří poskytnou Mezgecovi prvotřídní podporu.

Druhá etapa se dostane do závěrečných kilometrů kolem páté odpolední.