V 11. etapě konečně bere vítězství tým Tinkoff – Saxo !!

Dnešní 11. etapa středně horská, vedla z Collecchio do Savona v délce 249 kilometrů. Je druhou nejdelší etapou na Giru, která dala cyklistům hodně zabrat. Trasa závodu začínala ve vnitrozemí a vedla regionem Ligurie až na pobřeží, do Janovského zálivu k Ligurskému moři. Část závodu navedla cyklisty na pobřeží, kde projížděli i jedním z nejvýznamnějších přístavů Janovem.

Na trase závodu byly dvě vrchařské prémie a jedna rychlostní. Na 67. kilometru byla v úniku skupina 14 jezdců s náskokem 3:11 minut. Peloton jel dnes velmi rychle, dokonce v prvních kilometrech závodu dosahoval rychlosti 49 – 50 kilometrů za hodinu. A to měli jezdci před sebou ještě nejméně 200 kilometrů. Dnes bylo příjemné 25 stupňové teplo pod mrakem.

Na 49. kilometru byl náskok úniku již 1:51 minut. Jezdci v uniklé skupině mezi sebou nespolupracují a skupina se často trhá na dvě. Pelotonu se dařil snižovat náskok a před stoupáním na Naso di Gatto byla téměř skupina dojeta. Z pelotonu odjíždí Arredondo Moreno z týmu TFR. Ve stoupání nasazuje všechny síly a nakonec vítězí ve vrchařské prémii.

Při dlouhém sjezdu do cílového města Savony, byl nejrychlejší Michal Rogers z týmu Tinkoff – Saxo, který si najel na peloton náskok 46 sekund. Náskok se sice pomalu snižoval, ale nakonec si ho udržel a přijel do cíle první. Tým Tinkof – Saxo tak slaví letos 1. etapové vítězství na Giro 2014.

Velkým překvapením bylo odstoupení Michaela Matthewse z OriceGreenEdge, kterému ošetřující doktor nedoporučil pro následky zranění, další účast v závodech. Startovní listina z původních 198 cyklistů se pomalu snižuje. Do závodu dnes nastoupilo 179 jezdců. V průběhu dnešního závodu se opět hodně padalo, a tak se asi peloton opět zúží.