Po vítězství v časovce je v růžovém Rigoberto Uran Uran!!!

Dnes se jela 12. etapa – časovka jednotlivců v severozápadní Itálii, Barbesko – Barolo v délce 42 kilometrů. Trasa závodu vedla malebným vinařským krajem, kde na vás dýchne kouzlo dávných časů.

Cyklisté moc časovky nemilují, je to boj s časem, který je neúprosný. Jsou to etapy pravdy, kde se ukáže, jak na tom cyklisté opravdu jsou. Počasí dnes, opět pozlobilo závodníky. Startovalo se za sucha 18 stupňů tepla. Několik cyklistů dojelo ještě za sucha a následně se spustil prudký déšť, který později ustal.

Trať dnešní časovky vede v prvních 12,5 kilometrech do značné míry do kopce, je technicky náročná. Z toho poslední 3. kilometry je 5% stoupání. Následuje cca 10 kilometrů po rovině, kde vyniknou sprinteři. Po 34. kilometrech trasa opět stoupá s průměrným sklonem 4,5 %. Závěrečná část etapy je opět stoupání do kopce, kde je i dojezd do cíle.

Dnešní časovku vyhrál, Uran Uran Rigoberto z týmu Omega Pharma Quick Step a připravil Cadela Evanse z týmu BMC o růžový trikot. C. Evans neměl dnes dobrý den, závod s časem se mu nepovedl, byl pomalejší o + 1,34 sekund a přišel o post lídra závodu.