Úvodní týmovou časovku na Czech Cycling Tour vyhrála stáj Cannondale Drapac

Týmovou časovkou ve Frýdku-Místku byl zahájen osmý ročník českého závodu Czech Cycling Tour, kterého se účastní i 2 týmy s licencí Pro Tour. Souboj s chronometrem nakonec nejlépe zvládla americká stáj Cannondale Drapac.

Etapa nebyla profilově nikterak složitá a měřila pouze 17,3 kilometrů. Pořadatelé původně počítali se startem devatenácti týmů, ale na startovní rampu se jich postavilo pouze 18, neboť tým SKC Tufo Prostějov se nakonec odhlásil.

Jako první odstartovala stáj Metec TKH Continental, která určovala časy jak na prvním mezičase, tak i potom v cíli. Poměrně dlouho se v cíli držela na prvním místě, ale pouze do chvíle než cílovou pásku protnula stáj Unieuro Wilier. Posléze se dostala do vedení i Wallonie Bruxelles, jenž skončila celkově na pátém místě.

První z českých stájí se na trati objevila Whirlpool Author, která startovala až po belgické stáji Walloine. Na mezičase i v cíli byla druhá, což v konečném součtování znamená osmé místo.

Druhým českým zástupcem je stáj Klein Constantia, jenž má ve svém středu i české závodníky Romana Lehkého, Michala Schlegela či Františka Sisra. Jejich odvážná jízda jim vynesla konečné třetí místo.

Poslední trojice, která startovala si to měla rozdat o prvenství. Byly to týmy CCC, Cannondale a Lampre. První jmenovaná má ve svém středu Jana Hirta a Josefa Černého. V cíli polská stáj chvíli vedla. Ovšem pouze do té doby než dojela americká stáj Cannondale Drpac, jenž se postavila do čela.

Sesadit ji mohl pouze poslední startující – Lampre Merida. Jenže tato italská stáj svoji práci nezvládla ideálně a skončila až na čtvrtém místě.

[cyklostat id=“Czech-Cycling-Tour“ etapa=“1″ rok=“2016″ nadpis=“Czech Cycling Tour 2016, pořadí 1. etapy“]