Týmovou časovku na Volta Ciclista a Catalunya ovládl Movistar

nabor

Španělská ekipa Movistar Team potvrdila roli favorita a vyhrála týmovou časovku na svém domácím závodě Kolem Katalánska. Za ní skončily týmy BMC Racing Team a Team Sky.

Časovka dlouhá 42 kilometrů vždy budí respekt, obzvláště pak ta týmová. Pro závodníky je totiž velmi složité celou dobu udržet formaci a občas prostě ztratí koncentraci. Ani tento souboj s chronometrem nebyl lehký a jezdci se pořádně zapotili.

Úvodní část dne strávili v horkých křeslech závodníci týmu Trek-Segafredo, poté co dojeli v čase 50:10. Na vedoucí pozici pak zůstali až do příjezdu BMC, které dokázalo svůj čas stlačit 3 vteřiny pod 49 minut a jeho borci se suverénně osamostatnili na vedoucí pozici.

Tam zůstali i poté co cílem projely týmy jako Sky, Orica či Katusha. Jako třetí od konce startující Movistar dokázal BMC přece jen předstihnout, i když o pouhé 2 vteřiny. Cílem projel před svými spolujezdci jako první José Joaquín Rojas a zítra si tak oblékne dres pro vedoucího jezdce. (aktualizace: José Joaquin Rojas byl penalizován)

Etapa vynesla do výšin i Alejandra Valverdeho, který teď má naskok 2 vteřiny na Tejaye Van Garderena (BMC), 46 na Gerainta Thomase (Sky) a rovnou 1:15  na Alberta Contadora (Trek). Což se zdá i v tak horském závodě jakým Katalánsko je jako velmi těžko smazatelná ztráta.

 [cyklostat id=“Volta-Ciclista-a-Catalunya“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Katalánska 2017, pořadí 2. etapy“]