První etapu závodu Kolem Katalánska v závěrečném spurtu získal Cimolai

Davide Cimolai (FDJ) dokázal v závěrečném spurtu porazit jak Nacera Bouhanniho (Cofidis, Solutions Credits) tak Kristiana Sbaragliho (Dimension Data). Výborně závod začal i Petr Vakoč ze stáje Quick-Step Floors, jenž byl klasifikován na 8. místě.

První etapa závodu Kolem Katalánska zavedla závodníky do okolí městečka Calella, kde na ně čekalo 178,9 kilometrů v poměrně hornatém terénu. Na trati byla i jedna prémie 1. kategorie. Ovšem tempo nebylo nijak závratné, protože všechny týmy se šetřily na zítřejší týmovou časovku.

Peloton nechal ujet na začátku čtveřici ve složení: Magno Prado Nazaret, Murilo Affonso (oba Brasil), Antonio Nibali (Bahrain-Merida) a Pierre Rolland (Cannondale-Drapac). Vedoucí borci měli na stoupání Col Formic přes 40 vteřin. Při sjezdu se k nim dostala ještě trojice Jetse Bol (Manzana Postobon), Axel Domont (AG2R La Mondiale) a Brendan Canty (Cannondale-Drapac).

Nakonec vpředu zůstala pouze dvojice Domont  a Bol, jenže i ta byla 25 kilometrů před cílem dostižena. Za to mohly především týmy  Lotto Soudal, Cofidis a Kaťuša.

Pět kilometrů před cílem zkusil nástup Cyril Gautier (AG2R La Mondiale), jeho sólo jízda vévodila před pelotonem pouhé 2 kilometry, pak jej balík „spolkl jak malinu“.

Na metě 2,5 kilometru před cílem se vynořil další odvážlivec – Peter Kennaugh (Team Sky). Ani ten si ovšem pro etapový vavřín nedojel.

Závěrečný spurt měl být soubojem Greipel – Bouhanni. Německý borec se nechal při sprintu zavřít a tak neměl šanci na vítězství. Místo něj se objevil jiný muž – Davide Cimolai. Tento bývalý pomocník Diega Ulissiho měl lepší závěr a francouzského cyklistu Cofidisu přespurtoval. Bylo to jeho první profesionální vítězství takovéhoto kalibru.

Na osmém místě se umístil Petr Vakoč. Ostatní čeští zástupci dojeli v hlavním balíku: 51. Jan Bárta (Bora-Hansgrohe), 77. Ondřej Cink () a 100. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice).

[cyklostat id=“Volta-Ciclista-a-Catalunya“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Volta Ciclista a Catalunya 2017, pořadí 1. etapy“]