Týmovou časovku na Tirreno-Adriatico ovládl tým BMC


Týmovou časovku první etapy Tirrena-Adriatica ovládl, dle očekávání tým BMC s časem 23:55. Druhý skončil tým Etixx-Quickstep s časem 23:57 a třetí skončil překvapivě tým FDJ s časem 24:04.

Časovka se jela na 23 kilometrové trase ve městě Lido di Camariore. Trať byla rovinatá a chráněna před větrem, takže závodníci mohli jet svou maximální rychlosti. Nejlepší tým dosáhl průměrné rychlosti 56,9 km/h.

Bohužel k týmovým časovkám patří díky malé vzdálenosti jezdců od sebe i pády. Tentokrát pád postihl tým Cannondale, který tak skončil na posledním místě se ztrátou 2 minut na vítěze a ukončil naděje jeho lídra Urana na celkový triumf.

Ze tří českých jezdců stojících na startu nejlépe dopadl na 2. místě s týmem Etixx-Quickstep Zdeněk Štybar a celkově je 10! Druhý z trojice čechů je Roman Kreuziger z týmu Tinkoff, který dojel na solidním 4. místě s časem 24:06. Na Jana Bártu zbylo místo třetí. S týmem Bora-Argon 18 dojel na 17. místě s časem 1:11. Peter Sagan dojel stejně jako Kreuziger s týmem Tinkoff na 4. místě.