Bouhanni projel cílem první, etapu přesto bere Matthews

nabor

Cílovou čáru sice přejel první, ale nakonec se musel spokojit až se třetím místem. To všechno zažil Nacer Bouhanni po loktovém souboji s Michaelem Matthewsem. Australan nakonec uspěl u rozhodčích a byl uznán vítězem.

Únik vytvořila čtveřice závodníků Tsgabu Grmay (Lampre-Merida), Mathias Brändle (IAM), Anthony Delaplace (Fortuneo-Vital Concept) a Evaldas Siskevicius (Delko Marseille Provence). Maximální náskok tvořil 3:30 minuty. 17 kilometrů před cílem byli dostiženi pelotonem, kde tempo určovaly týmy Orica a Cofidis.

Do sprintu měl nejlepší pozici Bouhanni. Jeho Cofidis rozjížděl spurt. Za Bouhannim byli nalepeni Matthews a Bonifazio. Ostatní spurteři v čele s Kristoffem se neudrželi za mladíkem z Treku.

Bouhanni a Matthews
Rozladěný Matthews se po pár minutách dočkal satisfakce

Rozhodovalo se mezi Bouhannim, Matthewsem a Bonifaziem. První dva na sebe strhli největší pozornost. Bouhanni začal spurtovat z první pozice. Matthews ho zkusil objet podél bariéry, ale Bouhanni vystrčil loket a málem ho shodil z kola. Ten mu za to v cíli pořádně vynadal.

Bouhanni protnul cílovou čáru jako první, ale jeho radost nevydržela dlouho. Rozhodčí dali hlavy dohromady, přezkoumali záběry a rozhodli v neprospěch jezdce Cofidisu. Bouhanni měl spadnout na poslední místo mezi jezdci, kteří dokončili etapu ve stejném čase jako Matthews. Vzhledem k faktu, že si to o triumf rozdali jen tři závodníci a čtvrtý Kristoff už měl u svého jména čas + 0:01, spadl Bouhanni „jen” na třetí místo.

Top 10 etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Michael Matthews Orica-GreenEDGE 5:04:26
2. Niccolo Bonifazio Trek – Segafredo ,,
3. Nacer Bouhanni Cofidis ,,
4. Alexander Kristoff Katusha + 0:01
5. Arnaud Démare FDJ ,,
6. Ben Swift Sky ,,
7. André Greipel Lotto Soudal ,,
8. Wouter Wippert Cannondale ,,
9. Adrien Petit Direct Enerfie ,,
10. Jonas Van Genechten IAM ,,

Top 10 celkového pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Michael Matthews Orica-GreenEDGE 9:41:46
2. Tom Dumoulin Giant – Alpecin + 0:14
3. Patrick Bevin Cannondale + 0:19
4. Ion Izagirre Movistar ,,
5. Geraint Thomas Sky ,,
6. Lieuwe Westra Astana + 0:24
7. Dries Devenyns IAM + 0:25
8. Arnaud Démare FDJ ,,
9. Rafal Majka Tinkoff + 0:27
10. Richie Porte BMC ,,

Youtube