Tým SD Worx zničil konkurenci, Anna van der Breggen neohroženě v čele

nabor

Výzvu Prato Nevoso zvládly na jedničku a mohou se radovat z kompletního etapového i průběžného pódia. Jezdkyně SD Worx se na něm v druhé etapě Giro Rosa 2021 poskládaly v pořadí Anna van der Breggen, Ashleigh Moolman a Demi Vollering.

Ze všech hromadných etap se 100 kilometry nejkratší, ale potenciálně rozhodující byla dnešní zkouška. Úniku takové podmínky nepřály, a tak žádný v klasické podobě nevznikl. Až na třetí kategorii Colle del Morte (jediné prémii krom sprintu, kde uspěla Leah Dixon, a cílového Prato Nevoso) za to vzaly Chabbey, Bertizzolo, Hammes a Rivera, nicméně tempo růžového Treku jim nedávalo žádné naděje.

Již více než 10 kilometrů pod vrcholem závěrečného stoupání se na čele ocitl růžový dres, Ruth Winder tedy jen, co trikot získala, symbolicky předávala žezlo vrchařkám. Typický předvoj útoku Anny van der Breggen posléze poskytla Niamh Fisher-Black doprovázená Ericou Magnaldi. Akcelerace mistryně světa přišla na metě 7,5 km, přičemž její nejbližší pronásledovatelkou se stala týmová kolegyně Ashleigh Moolman.

Ve stíhací šestici kousek opodál kontrolovala pro SD Worx situaci ještě Demi Vollering. Mavi García, Marta Cavalli, Amanda Spratt, Magnaldi ani mladičké překvapení dne Gaia Realini neměly síly na vlastní útok a zuby nehty se držely alespoň Vollering. Nejlépe si v této snaze vedla Cavalli, přesto nezabránila zdrcujícímu hattricku nizozemské stáje.

První dojela jasně Anna van der Breggen a ač stále zbývá osm etap, zdá se, že o růžový trikot by ji mohl připravit jedině pád. Ten už včera postihl mj. Cecilii Uttrup Ludwig a stejně jako Elise Longo Borghini jí etapa přinesla zklamání.

Pořadí 2. etapy Giro Rosa 2021

P. Jméno Tým Čas
1. Anna van der Breggen SD Worx 2:58:31
2. Ashleigh Moolman SD Worx +01:22
3. Demi Vollering SD Worx +01:51
4. Marta Cavalli FDJ +01:53
5. Erica Magnaldi Ceratizit-WNT +02:30
6. Gaia Realini Isolmant +02:36
7. Mavi García Alé BTC +03:00
8. Amanda Spratt BikeExchange +03:05
9. Tatiana Guderzo Alé BTC +03:26
10. Juliette Labous DSM +03:29