Tým Dimension Data získal World Tour licenci!

nabor

Jihoafrická stáj Dimension Data, do letoška MTN-Qhubeka, získala licenci World Tour a od nové sozóny ji budeme vídat na každém podniku pod záštitou World Tour.

Tým usiloval o licenci už delší dobu a letos se konečně dočkal. Velkou měrou k tomu dopomohlo i podepsání kontraktů s Markem Cavendishem, Bernardem Eiselem, Markem Reshawem nebo Cameronem Meyerem. Další důležitý faktor je i to, že společnost Dimension Data je sponzorem Tour de France.

Teklehaimanot
Daniel Teklehaimanot

MTN letos posbírala víc úspěchů než některé týmy ve World Tour, když jejich jezdci dokázali vyhrát etapy na Tour de France (Stephen Cummings), Vueltě (Kristian Sbaragli), mistrovství Norska v časovce i při silničním závodě (Edvald Boasson Hagen). Nor vyhrál i celkové pořadí Kolem Británie. Daniel Teklehaimanot vozil na Tour de France puntíkovaný dres a na Critériu di Dauphiné ho dokonce vyhrál. Louis Meintjes se dokázal umístit v Top 10 na Vueltě.

 

Cavendish a Teklehaimanot
Mark Cavendish a Daniel Teklehaimanot

Stáj pro další rok posílila o hvězdu největší, když přichází Mark Cavendish, se svým rozjížděčem Markem Renshawem. Další posilou je Omar Fraile. Španěl vyhrál vrchařskou soutěž na Vueltě. Novým členem sestavy bude i Cameron Meyer. Australský vrchař a časovkář bude jedním z lídrů na celkovou klasifikaci. MTN také získala dvojici jezdců ze SKY Kanstantsina Siutsoua a Bernarda Eisela. Poslední posilou je Nathan Haas.

Tým opouští Louis Meintjes, Gerald Ciolek a Matthew Goss.

Jezdci a personál týmu Dimension Data právě absolvují kemp v Kapském městě a v minulých dnech například vystoupali na Stolovou horu.

 

MTN
Team Dimension Data 2016