Týden v cyklistice 44-45/2019


Je tu poslední letošní díl našeho seriálu Týden v cyklistice. Za uplynulé období už se toho tolik neudálo a nejvíce informací bude z přestupového trhu.

Chris Froome se podrobil další operaci

Chris Froome se po hororové nehodě na Critériu du Dauphiné pomalu vrací zpět. Čtyřnásobný vítěz Tour de France se nyní podrobil poslední operaci, když mu z těla byly vyndány šrouby, spojující kosti. Froome už se na kole představil v Japonsku na Saitama Critérium. V rozhovoru připustil, že není jisté, že se vrátí na stejnou úroveň, na které byl před nehodou, ale pro příští rok hodlá zaútočit na pátý titul z Tour de France.

Chris Froome Giro 2018
Chris Froome Giro 2018

A.S.O. oznámila novou Saudi Tour

Organizace A.S.O., která stojí i za Tour de France nebo Vueltou, oznámila, že od příští sezóny uvidíme závod Saudi Tour v Saudské Arábii. Závod v kategorii 2.1 (stejná úroveň jako Czech Tour) se bude konat mezi 4. a 8. únorem a na startu uvidíme převážně spurtery. Saudi Tour má být jakousi náhradou za už zaniklý podnik Kolem Kataru.

MS 2019
Průjezd Philippa Gilberta jednou z kaluží na Mistrovství světa v Harrogate (cyclingnews.com; 2019)

Přestupy

Kde ticho není je přestupový trh.

Adam Blythe, Stijn Devolder a Michael Albasini. To jsou tři jezdci, kteří oznámili konec své kariéry. U Albasiniho nastane až po domácím podniku Kolem Švýcarska v červnu.

Pro smolaře tohoto přestupového období se blýská na lepší časy. Vypadá to, že Sam Bennett zakotví u Deceunincku-Quick Step. Alespoň o tom mluví poslední spekulace, které rychlého Ira s týmem Patricka Léfévera spojují.

Týmy finalizují soupisky i prodloužením smluv. Nové kontrakty dostali Carlos Betancur (Movistar), Luís Léon Sánchez (Astana) a také závodníci Elkovu Karel Hník, Alois Kaňkovský, Michael Kukerle, Dominik Neuman, Jakub Otruba, František Sísr, Michal Schlegel a Matěj Zahálka.

Elkov přivede i posilu, kterou se stane Adam Ťoupalík. Další Čech Petr Kelemen podepsal kontrakt u týmu CCC Development Team.

František Sísr
František Sísr (Facebook, Elkov Author Professional Cycling Team; 2019)

Týden v cyklistice 2019